Zyrtare: Vjosa Osmani ushtruese e detyrës së presidentes

Zyrtare: Vjosa Osmani ushtruese e detyrës së presidentes

Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media.

Në njoftim thuhet se detyrën e ka marrë nga stafi i presidencës, derisa, njofton se do të flas para mediave në ora 17:00.

“Dr.Vjosa Osmani zyrtarisht merr funksionin e u.d. të presidentes së Kosovës Në përputhje me obligimet kushtetuese, pas dorëheqjes së presidentit të vendit z.Hashim Thaçi, Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr.Vjosa Osmani, sot ka marrë zyrtarisht funksionin e u.d. të presidentes së Kosovës. Ceremonia e pranim- dorëzimit është bërë në prezencën e stafit të Presidencës dhe kryetares së Kuvendit të Kosovës. U.d. e presidentes do t`i drejtohet sot qytetarëve me një adresim në orën 17:00”, thuhet në njoftim. 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0