Zyrtare: Presidenti ka ftuar të gjitha partitë per konsultime

Zyrtare: Presidenti ka ftuar të gjitha partitë per konsultime

Presidenti i vendit, Hashim Thaci i ka ftuar sot në takim në presidencë liderët e partive politike.

Përmes një njoftimi për media, nga presidenca kanë bërë të ditur se Thaci i ka ftuar partitë në takim sot në ora 16:30.

“Thaçi i fton në takim të përbashkët liderët e partive parlamentare

Prishtinë, 22 prill 2020 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në orën 16:30, në sallën C-301, do të mbajë takim konsultativ me liderët e subjekteve politike parlamentare”, thuhet në njoftim.

Takim, ndërkaq, sot gjatë ditës ka pasur edhe kreu i LDK-së, Isa Mustafa, bashkë me kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj.

Të dy kanë diskutuar për koalicionin e ri, tash kur Këshilli i LDK-së e ka aprovuar një koalicion me AAK-në, Nismën, AKR-në dhe minoritetet.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0