Zeka: Askush nuk mund ta ndalojë Thaçin të takohet me Mogherinin në Bruksel

Zeka: Askush nuk mund ta ndalojë Thaçin të takohet me Mogherinin në Bruksel

Kuvendi i Kosovës po debaton për Projektligjin për Kompetencat dhe Përgjegjësitë e Ekipit Dialogues.
Duke iu përgjigjur parafolësve të tij, dhe deklaratave për presidentin Thaçi nga deputetët e VV-së, Milaim Zeka i Nismës tha se ka ‘no comment’ për ata që e krahasojnë presidentin e Kosovës me atë serb.

Sipas Zekës, askush nuk mund ta ndalojë Thaçin të takohet me Mogherinin në Bruksel.
Madje ai pati një epitet për ata që e mendojnë të kundërten.

“Një thirrje publike për LDK-në dhe VV-në, hajde të bëhemi bashkë në politikën tonë të jashtme të dialogut”, tha ai.

“Ata që mendojnë që munden me e stopu presidentin Thaçi të takohet me Mogherinin, ata janë njerëz që politikisht mendojnë si beba jem që i ka tri vite”, përfundoi ai.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0