Wesley Clark pritet me nderime të larta ushtarake nga ushtarët e FSK-së

Wesley Clark pritet me nderime të larta ushtarake nga ushtarët e FSK-së

Ish-komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali amerikan Wesley Clark është pritur me nderime të larta ushtarake nga ushtarët e FSK-së

Pas takimit, ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj dhe gjeneral Clark, do të mbajnë konferencë për medie.

Clark gjatë ditës do të takohet edhe me e ministren e Punëve të Jashtme zonjën Donika Gërvalla-Shvarc; me Kryeministrin zotin Albin Kurti; me Presidenten Vjosa Osmani dhe me Kryetarin e Parlamentit Glauk Konjufca.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0