VV: Komisionerët raportojnë për fitoren tonë, do ta presim rezultatin

VV: Komisionerët raportojnë për fitoren tonë, do ta presim rezultatin

Nënkryetari i Vetëvendosjes, Besnik Bislimi ka thënë se raportimet e komisionarëve e kanë nxjerrë këtë parti si fituese të zgjedhjeve të parakohshme.

Në një deklaratë për media, ai ka thënë se megjithatë VV-ja do të presë rezultatin përfundimtar, për të nisur festën.

“Nga komisionerët dhe exit-pollet jemi fitues. Por më e rëndësishme për ne është vota e sovranit. Deri sa të kemi rezultate zyrtare do të shtyjmë festën. Bëjmë thirrje të bëhen komisionerët gardianë të votave”, ka thënë ai.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: