Vetëvendosja dorëzon në Gjykatë parashtresën për mosshtrejtim të rrymës

Vetëvendosja dorëzon në Gjykatë parashtresën për mosshtrejtim të rrymës

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar sot në gjykatë një parashtresë në kontekstin me zyrën e ZRE-së për mos shtrenjtimin të energjisë elektrike.

“Sot, si përfaqësues të Lëvizjes VETËVENDOSJE! Sami Kurteshi dhe Getoar Mjeku dorëzuan në gjykatë edhe një parashtresë në kontestin me Zyrën e Rregullatorit të Energjisë në kuadër të kërkesës sonë të vazhdueshme për mosshtrenjtim të energjisë elektrike”, thuhet në njoftimin e tyre.

“Përpëlitjet e praktikave korruptive, keqpërdorimit të pozitës publike dhe ndërlidhjet kriminale të biznesit me organet dhe autoritetet rregullative po vazhdojnë edhe më tej nga mbetjet e regjimit të parapolitikës. Sistemi i drejtësisë duhet të veproj dhe ta mbroj të drejtën dhe interesin e qytetarëve të Republikës”, thuhet në postimin e LVV’së.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: