Veseli: Marrëveshja me Malin e Zi i hapë rrugë liberalizimit të vizave

Veseli: Marrëveshja me Malin e Zi i hapë rrugë liberalizimit të vizave

Kreu i PDK’së, Kadri Veseli, e ka quajtur lajm të mirë arritjen e aneks marrëveshjes për Demarkacionin.

Sipas tij, me këtë merr fund izolimi i shtetit merr fund dhe qytetarëve tanë u hapet rruga e liberalizimit.

“Lajm shumë i mirë arritja e konsensusit nacional për ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi. Kjo pjekuri politike duhet të na përcjellë edhe në vendimet tjera të mëdha për vendin. Në këtë jubile të pavarësisë, izolimi i shtetit merr fund dhe qytetarëve tanë u hapet rruga e liberalizimit”, ka shtuar Veseli.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0