Veseli: Ekonomia e dijes dhe ajo digjitale janë çelësi i zhvillimit

Veseli: Ekonomia e dijes dhe ajo digjitale janë çelësi i zhvillimit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se ekonomia e dijes dhe ajo digjitale janë çelësi i zhvillimit.

“Ekonomia e dijes dhe ajo digjitale janë çelësi i zhvillimit. Dekada e dytë e shtetit të Kosovës do të jetë dekada e një transformimi ekonomik. Dhe këtë mund ta bëjmë më se miri me rininë tonë inovative dhe kreative. Sot, edhe një herë, takova të rinj në kuadër të Innovation Centre Kosovo, idetë dhe projektet unike të të cilëve kanë hapur qindra vende pune në Kosovë, si dhe kanë depërtuar edhe në tregun global”, ka shkruar Veseli në llogarinë e vet në “Facebook”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0