Trump, Rusisë: Bëhuni gati, po vijmë me raketa të reja

Trump, Rusisë: Bëhuni gati, po vijmë me raketa të reja

Presidenti amerikan Donald Trump, ka porositur sot Rusinë duke ia bërë me dije se duhet të bëhet gati për “raketa të reja, të bukura dhe të mençura” në Siri, raporton euronews.

Trump në profilin e tij në Twitter, ka porositur Rusinë se nuk do të duhej të ishte partner “me kafshën që përdor armë kimike” për të vrarë popullin e tij.

Donald J. Trump

@realDonaldTrump

Russia vows to shoot down any and all missiles fired at Syria. Get ready Russia, because they will be coming, nice and new and “smart!” You shouldn’t be partners with a Gas Killing Animal who kills his people and enjoys it!

“Rusia është zotuar se do të rrëzojë të gjithë raketat e lansuara në drejtim të Sirisë. Bëhu gati Rusi, pasi që do të vijnë raketat e bukura të reja dhe të mençura”, ka shkruar Trump në Twitter.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0