Thaçi: Pres vendimmarrje të përgjegjshme në interes të Kosovës dhe SHBA-së

Thaçi: Pres vendimmarrje të përgjegjshme në interes të Kosovës dhe SHBA-së

Presidenti Hashim Thaçi përmes një postimi në Facebook ka thënë se pas takimeve të sotme me krerët tjerë institucionalë dhe ambasadorin amerikan Philip Kosnett, pret vendimmarrje në përputhje me interesin shtetëror të Kosovës dhe SHBA-së.

Ai ka thënë se në takime është biseduar për ruajtjen e partneritetit me SHBA-në.

“Në këto takime kemi biseduar për çështje të rëndësishme shtetërore, për ruajtjen e partneritetit të përjetshëm me SHBA-në dhe për procesin e dialogut Kosovë-Serbi. Interesi shtetëror duhet të bëjë bashkë gjithë spektrin politik, për të marrë vendime të rëndësishme për perspektivën e qytetarëve dhe për të ardhmen tonë euroatlantike, në përputhje me interesat e SHBA-së dhe partnerëve strategjikë të Kosovës. Prandaj, në ditët në vijim, pres vendimmarrje të përgjegjshme në përputhje të plotë me interesat shtetërore. Nuk kemi kohë për të humbur”, ka shkruar ai.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0