Takohen dy përkrahësit e Ushtrisë së Kosovës, ambasadori Kosnett dhe komandanti Foggo

Takohen dy përkrahësit e Ushtrisë së Kosovës, ambasadori Kosnett dhe komandanti Foggo

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka pritur në takim Komandantin e Komandës së Përbashkët të Forcave Aleate në Napoli, admiralin James Foggo.
Sipas Ambasadës së Amerikës në Kosovë thuhet se admirali Foggo ripohoi angazhimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj Forcës së Kosovës.

Duhet përkujtuar që SHBA-të përkrahën fuqishëm votimin e pakos së ligjeve të FSK-së në Kuvendin e Kosovës, ku me 14 dhjetor u votuan me 106 vota duke mundësuar kështu formimin e Ushtrisë së Kosovës.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0