Tag: VV

Ligji për Dialogun, i cili të enjten mori votat e deputetëve, pa LDK-në e Vetëvendosjen, javën që vjen, do të përfundojë në Kushtetuese. Vetëvendos [...]
Ftesës së kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për një takim për t’u koordinuar për dialogun me Serbinë, nuk do t’i përgjigjen as këtë herë Lidhja Dem [...]
Opozita i kundërpërgjigjet pushtetit, i cili kërkon unifikim të spektrit politik në vend për çështje e dialogut me Serbinë. Në një intervistë për K [...]
Po vazhdon në internet debati në mes të zyrtarëve të Vetëvendosjes dhe PSD’së. Pas publikimit të një video të vitit 2016 nga Frashër Krasniqi, depute [...]
Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në këto momente kanë mbledhur nënshkrimet për një seancë të jashtëzakonshme për d [...]
Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, dhe deputeti i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, janë përplasur në [...]
Pas vendimit të gjykatës së apelit për t'i liruar nga paraburgimi 4 aktivistët e LVV, Frashër Krasniqi ka mundur t'i kthehet punës si deputet në Kuven [...]
“Nuk jam për bashkim me Shqipërinë kundër BE-së”, ka thënë lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për edicionin e së shtunës t [...]
Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka ftuar aktivistët e PDK-së që ishin iniciatorë për vendosjen e flamurit shtetëror në hapësirën “Te Rrethi”, [...]
9 / 9 POSTS