Tag: vjosa osmani

Vjosa Osmani ka kritikuar ashpër LDK-në për krijimin e qeverisë me partitë që ajo thotë se i kanë quajtur “banda”. Osmani ka thënë se do të bashkë [...]
Kundërshtimi që Vjosa Osmani i bëri rrëzimit të Qeverisë Kurti dhe koalicionit të ri qeverisës me AAK e Nisma, ka bërë që zyrtarë të LDK-së, kryetare [...]
Këshilli i Përgjithshëm i LDK’së i ka dhënë dritën jeshile një koalicioni të mundshëm qeverisës në mes të LDK’së, AAK’së, Nismës, AKR’së dhe minorit [...]
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani e ka cilësuar si gabim historik mos arritjen e një marrëveshje në mes të Lëvizjes Vetëven [...]
Kur ka mbetur vetëm edhe një ditë deri në konstituimin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, nga Lidhja Demokratike e Kosovës kanë filluar të shpeshto [...]
Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur për postin e saj që do ta ketë pas formimit të qeveri [...]
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini, ka shtyrë agjendën e ndryshimit [...]
Teksa ka dashur ti japë një përgjigje të fortë deputetes Vjosa Osmani e cila i reagoi Kadri Veselit duke thënë se PDK e ka në ADN tradhtinë, deputetja [...]
Kryeparlamentari Kadri Veseli, në emisionin Frontal të T7, ka folur rreth qëndrimit të opozitës në dialogun me Serbinë. Veseli thotë se është i gatshë [...]
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, thotë se Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti nuk përfaqësojnë kurrfarë grupi të unitetit. Sipas saj [...]
10 / 10 POSTS