Tag: Vizat

Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë edhe një urim për liberalizimin e vizave. Ai e ka parë pozitiv një shkrim të gazetës gjermane Frankfurter Allgem [...]
Franca dhe disa shtete të tjera të BE’së besojnë që Kosova ende nuk ka përmbushur kushtet e nevojshme për liberalizmin e vizave. Senatorja franceze [...]
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli para deputetëve të Komisionit për Integrime Evropiane, është shprehur i sigurt se liberalizimi i vizave [...]
Nuk është një lajm i opozitës por fakt. Dhoma e Përfaqësuesve të Parlamentit Holandez, me votat e shumicës së deputetëve kanë votuar pro rikthimit të [...]
Në funksion të idesë për liberalizimin e vizave Kryeministri Ramush Haradinaj po tenton t’i bindë ambasadat se numri i kosovarëve që po largohet nga v [...]
Derisa Bashkimi Evropian vazhdon ta zvarrisë liberalizimin e vizave për kosovarët, qytetarët po ankohen se së fundmi edhe ambasadat e shteteve evropia [...]
Javën e kaluar, në COWEB (niveli i ambasadorëve të BE-së) është prezantuar raporti i Komisionit Evropian për Mekanizmin e Pezullimit të Vizave, një ra [...]
Ambasada e Zvicrës në Kosovës ka dale me një njoftim për të gjithë ata që kanë aplikuar për viza, shkruan albinfo.ch. Ambasada njofton se për shk [...]
Agjenda e Bashkimit Evropian (BE) demanton pritjen e kryeministrit Ramush Haradinaj për vendimmarrje rreth liberalizimit të vizave në këto dy javë që [...]
Kongresmeni amerikan, Eliot Engel është deklaruar për ushtrinë e Kosovës, taksën ndaj Serbisë dhe liberalizimin e vizave. Kongresmeni amerikan, Eliot [...]
Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Europian, Johannes Hahn, ka dhënë shenja që kosovarët nuk do të mund të lëvizin pa viza në zonën Schengen para vit [...]
11 / 11 POSTS