Tag: Vetevendosje

1 2 3 5 30 / 144 POSTS
Avni Zogiani nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Marrëveshja për stabilizim ekonomik mes Kosovës dhe Serbisë, është negociuar në kurriz të Kosovës m [...]
Deputeti i Vetëvendosjes, Hekuran Murati,  ka akuzuar Qeverinë Hoti që nuk po i përkrah qytetarët dhe bizneset. Ai përmes një shkrimi në "Fac [...]
Deputetët nga Lëvizja Vetëvendosje, Dimal Basha e Enver Haliti kanë propozuar që në buxhetin për vitin 2020 të sigurohen mjetet për rinovimin e Xhami [...]
Ka rezultuar pozitiv me Covid 19, deputeti i VV-së, Shpejtim Bulliqi. Lajmin e ka konfirmuar vetë Bulliqi përmes një shkrimi në Facebook Postimi i [...]
Grupi Parlamentar i Lëvizjes VETËVENDOSJE! dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për vlerësimin e veprimeve të presidentit, Hashim Thaçi, që sipas [...]
Peticioni i Vetëvendosjes "Duam Zgjedhje" ka filluar të nënshkruhet edhe në diasporë.Anëtari i Këshillit të qendrës së LVV në Suedi, Hysen Aliu, ka [...]
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se qeveria e shantazhuar në krye me Avdullah Hotin e hoqi reciprocitetin ndaj Serbisë, kështu duke u [...]
Njoftimi i Gjykatës Kushtetuese: Vendimet nga seanca shqyrtuese e mbajtur më 28 maj 2020 Në seancën shqyrtuese të mbajtur më 28 maj 2020, Gjyka [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, thotë se qeveria në krye me të nuk i nënshtrohet presidentit Hashim Thaçi. Kurti përmes Facebookut, thotë se [...]
Kryetari i Komisionit për Buxhet dhe Financa, Hekuran Murati pas mbledhjes së mbajtur sot tha se e kanë diskutuar raportin e RTK’së, ku është kërkuar [...]
Anëtari i Komisionit për Ekonomi Hekuran Murati nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se si grup parlamentarë do të iniciojnë themelimin e një [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojnë aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretin e Presidentit Thaçi. “Do [...]
Lëvizja Vetëvendosje nëpërmjet një video ka prezantuar punët e kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit gjatë 100 ditëve të qeverisjes. Në postimin e [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, tha se presidenti Hashim Thaçi duhet të jep dorëheqje dhe të dalë në fushatë zgjedhore, pasi që sipas tij, është [...]
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, bashkë me ministrin në detyrë të Financave dhe Transfereve, z. Besnik Bislimi, priti [...]
Anëtari i Këshillit të Vetëvendosjes në Suedi, Hysen Aliu, ka thanë se që nga ngritja e mocionit të mosbesimit për qeverinë Kurti anëtarësimet për të [...]
Drejtuesja e njërës nga pikat e subjektit Lëvizja Vetëvendosje, Gresë Ramadani ka thënë se lagjja e cila ishte bastion i LDK-së në kryeqytet tani ësh [...]
Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi ka thënëse në llogarinë e hapur për ndihmë nga diaspora për menaxhimin e Covid19 janë deponuar m [...]
Deputeti i LVV-së, Hekuran Murati është përplasur në Kuvend të Kosovës sa i përket shpenzimeve të qeverisë aktuale dhe asaj të kaluar me shefin e opo [...]
Zyra e Rregullatorit për Energji (ZRRE) ka reaguar ndaj komunikatës së Lëvizjes Vetëvendosje në lidhje me parashtrimin e padisë në Gjykatën Themelore [...]
Deputeti i VV’së, Liburn Aliu, ka treguar në emisionin DPT te Fidani se si rrodhën ngjarjet deri në formimin e Lëvizjes Vetëvendosje. Fillimisht o [...]
Dy aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Xheladini dhe Mon Balaj, derisa protestonin kundër negociatave të Kosovës me Serbinë dhe Pakos së Ahtisa [...]
Kryeministri Albin Kurti ka folur për herë të parë në mbledhjen e qeverisë para ministrave. Kurti pasi që uroi kabinetin qeveritar tha se do të pu [...]
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje ka më shumë se 3 muaj që nuk po arrijnë të dakordohen për një marrëveshje finale që do të rezul [...]
Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Elvis Hoxha ka deklaruar se kreu i LDK-së, Isa Mustafa po kërkon me cdo kusht koalicion me PDK-në. Pë [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka lëshuar një komunikatë në pasditen e së mërkurës, pas takimit të radhës që kreu i saj, Albin Kurti, ka zhvilluar me udhëheqës [...]
Sekretari i Lëvizjes Vetëvendosje, Kreshnik Ahmeti, thotë se presidenti Hashim Thaçi sot në takimin me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, [...]
Akademik Rexhep Qosja, fajtor për moskrijimin e Qeverisë së re të Kosovës e ka bërë Lidhjen Demokratike të Kosovës. Në një opinion të publikuar në [...]
Pasi e refuzoi tri herë me radhë ftesën e presidentit Hashim Thaçi, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka vendosur ta caktojë vetë datën pë [...]
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani e ka cilësuar si gabim historik mos arritjen e një marrëveshje në mes të Lëvizjes Vetëven [...]
1 2 3 5 30 / 144 POSTS