Tag: Telekomi i Kosoves

1 2 3 4 30 / 92 POSTS
Përmbaruesi privat që përfaqëson “DARDAFON.NET” ka urdhëruar bankën Raiffeisen Bank që nga llogaria e Telekomit të Kosovës brenda 60 minutave të bëjë [...]
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thirrur sot një takim në Qeveri për të diskutuar lidhur me situatën pas bllokimit të llogarive bankare në T [...]
Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS), ka akuzuar Prokurorinë e Shtetit në lidhje me heshtjen dhe mos hetimin për situatën e krijuar në Tele [...]
Sindikata u ka bërë thirrje institucioneve të Drejtësisë se nuk duhet të lejojnë që “një kontratë korruptive” të shkatërrojë Telekomin e Kosovës. [...]
Një kontratë tjetër e madhe e llojit të ‘Z Mobile’-it do të rëndojë mbi Telekomin e Kosovës në vitet e ardhshme. Bëhet fjalë për kontratën për shërbi [...]
Kryeministri në detyrë ka kumtuar ushtruesit e detyrës si kryeshefa në KEK, Telekom dhe në Infrakos. “Z. Luigj Imeri, znj. Burbuqe Hana dhe z. Xhe [...]
Bordi i Përkohshëm i Telekomit të Kosovës e ka shkarkuar kryeshefin ekzekutiv të kësaj kompanie, Bedri Istrefin. Mësohet se janë shkarkuar edhe zyrta [...]
Është mbledhur bordi i Telekomit të Kosovës. Gjatë kësaj mbledhjeje pritet të shkarkohet kryeshefi i Telekomit, Bedri Istrefi dhe drejtori financiar, [...]
Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me aksionin në cilin e ka realizuar sot në Telekomin e Kosovës. Përmes një komunikate për media, Policia [...]
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur këtë të premte ka zgjedhur bordin e ri të përkohshëm të Telekomit. Bordu përbëhet nga 4 drejtor, Genc Rac [...]
Qeveria e Kosovës ka votuar sot në mbledhje të qeverisë për shkarkimin e Bordit të Drejtorëve të Telekomit. Kjo u bë me propozim të Ministres së E [...]
Rreth gjysmë milioni euro në vit i kushtojnë buxhetit të shtetit pagat e kryeshefave të 27 ndërmarrjeve publike kryesore në vend. Shtatë prej 27 k [...]
Një kontratë në vlerë 630 mijë euro ka nënshkruar Telekomi i Kosovës me kompaninë “Hogan Lovells” me seli në Paris, për përfaqësim të kësaj ndërmarrj [...]
Telekomi i Kosovës përmes një komunikate për media ka akuzuar ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka për rrezikim të sigurisë nacionale për m [...]
Një zënkë në mes të punëtorëve të Telekomit të Kosovës, në ndejën e organizuar nga kjo kompani për fund vit, ka eskaluar në gjuajtje me armë zjarri, [...]
Demir Limaj është rikthyer me pozitë të re në Telekomin e Kosovës. Pak ditë pasi u shkarkua nga pozita e Drejtorit të Shitjes, Limaj i cili është [...]
Shkaku i performancës së dobët, kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi, ka paralajmëruar edhe shkarkime të reja gjatë këtyre ditëve nga pozi [...]
Mungesa e provave të besueshme, ka qenë arsyeja që ka bërë që trupi gjykues, i udhëhequr nga gjykatësi Lutfi Shala, t’i liroi nga akuzat për keqpërdo [...]
Në prag të zgjedhjeve të jashtëzakonshme, partitë politike ende nuk e kanë konkretizuar në premtimet e tyre asnjë plan për kompaninë publike Telekom. [...]
Buxheti i Telekomit të Kosovës u shfrytëzua edhe për ‘shopping’. Në dokumentin e siguruar nga arbresh.info thuhet se zyrtari i kësaj ndërmarrje pu [...]
Hetimin e dyshimeve për keqpërdorime milionëshe në Telekomin e Kosovës përmes departamentit të marketingut dyshohet se është përpjekur ta pengojë një [...]
Telekomi i Kosovës rrezikon bllokimin e llogarive bankare nëse brenda shtatë ditëve nuk e paguan borxhin ndaj kompanisë “Z-Mobile” në vlerë prej 25 m [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nga Suhareka ka komentuar kërcënimin e fundit që Devollët ia kanë bërë PTK-së, duke e dërguar te përmbarues [...]
Dardafoni i Blerim Devollit përmes përmbaruesit i ka dhënë kohë Telekomit të Kosovës vetëm shtatë ditë që të bëjnë kthimin e 25.9 milionë eurove të a [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka bërë thirrje që sa më parë të shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Telekomin e Kosovës. Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvi [...]
Operatori publik postar i Serbisë mban të uzurpuara 19 prona të Postës së Kosovës. Mbi këto prona Posta nuk ka kontroll dhe nuk realizon përfitime ek [...]
Para Komisionit Hetimor për PTK-në po dëshmon ish-kryeshefi i PTK-së, Shyqiri Haxha. Ai ka thënë se në kohën kur ka ardhur në krye të këtij instit [...]
Pas ankesës së avokatëve, gjykata nuk e ka lejuar prokurorin Naim Abazi që ta marrë në pyetje Ismet Hamitin, në lidhje me marrëveshjen mes Dardafone [...]
Kuvendi i Kosovës tashmë është duke mbajtë seancë të jashtëzakonshme për Telekomin. Aty, foli edhe ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka dhe d [...]
Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, e ka pranuar hapur se kanë punësuar disa familjarë në Postën dhe Telekomin e Kosovës, duke ftuar kështu autoi [...]
1 2 3 4 30 / 92 POSTS