Tag: Shpend Ahmeti

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar për takimin që ka pasur me kryeministrin në detyrë, Albin Kurtin dhe Ministrin në detyrë [...]
Komuna e Prishtinës e ka përmbyllur vitin 2019 me disa projekte të premtuara e të parealizuara. Parkingu Nëntokësor, rinovimi i Pallatit të Rinisë, T [...]
Kryetari Bashkësisë Lokale të Dardanisë, Safet Kamberaj, para tri vitesh kishte kërkuar shkarkimin e Shpend Ahmetit nga pozita e kryetarit të Komunës [...]
Në ekipin që do ta përfaqësojë Kosovën në Samitin e Parisit do të ftohen vetëm për “dekor” bashkëdrejtuesit e Delegacionit shtetëror për negociatat m [...]
Disa dhjetëra punëtorë teknikë të shkollave të Prishtinës dhe punëtorët e sigurimit të qendrave mjekësore familjare të Prishtinës, të përkrahur edhe n [...]
Lidhja Demokratike e Kosovës e ka quajtur skandaloze mos shpenzimin e buxhetit komunal në masën e duhur dhe bartjen e 25 milionë euro nga buxheti i ko [...]
Kryetari i Komunës së Prishtinës dhe PSD-së, Shpend Ahmeti, e ka filluar ditën e tij me një padi në Gjykatën Themelore të Prishtinës Ai ka paditur is [...]
Bashkëkryesuesi i ekipit të dialogut me Serbinë, Shpend Ahmeti ka thënë se qëndrimi i bashkësisë ndërkombëtare është unik, ata duan suspendim të taksë [...]
Bashkë-kryesuesi i ekipit të dialogut me Serbinë, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar se shumë shpejt ekipi negociator do ta dërgojë në Kuvend, platformën [...]
Grupi i Asamblistëve të LDK-së ka mbajtur një konferencë për media gjatë të cilës kanë adresuar kritika të shumta ndaj kryetarit aktual të kryeqytetit [...]
Shpend Ahmeti thotë se nuk e ka ndërmend që të japë dorëheqje nga posti i të parit të Prishtinës, për shkak të angazhimeve që ka marrë në bashkëdrejti [...]
Rezultatet zgjedhore do të vendosin nëse një duel televiziv mes Shpend Ahmetit e Albin Kurtit, në cilësinë e dy kryetarëve të partive mund të jetë i r [...]
Bashkëdrejtuesi i ekipit negociator, Shpend Ahmeti, ka pasi ka konfirmuar se më 8 janar janë të ftuar për një takim në Bruksel, ka thënë se nuk e ka s [...]
Ka nisur takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, me dy bashkëkryesuesit e ekipit negociator në bisedime me Serbinë, Fatmir Limajn dhe Shpend Ah [...]
​Fitore Pacolli, ish-shefe e kabinetit të kryetarit të Prishtinës,Shpend Ahmeti, ka akuzuar këtë të fundit se ka humbur gjysmë milionë euro fond nga B [...]
Komuna e Prishtinës, nga muaji shtator i ka marrë kompetencat e menaxhimit të Pallatit të Rinisë nga AKP’ja. Që nga ai muaj, punonjësit e kësaj ndërma [...]
Kryetari i PSD-së dhe Prishtinës, Shpend Ahmeti i ka kërkuar debat publik kryetarit të VV-së, Albin Kurtit. Ahmeti ka thënë se për gjendjen në Prisht [...]
Ndarja që ndodhi në Lëvizjen Vetëvendosje me ç’rast një grup i figurave kaloi në Partinë Socialdemokrate, tashmë ka dhënë edhe efektet e parë në qever [...]
Shpend Ahmeti ka refuzuar të tregojë nëse do të jetë kryetar i Prishtinës nga Lëvizja Vetëvendosje deri në fund të mandatit të tij në komunë, teksa ka [...]
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka theksuar se gjatë Samitit të Ballkanit Perëndimor të organizuar nga Banka Evropiane për Rindërtim e Zhvillim ( [...]
20 / 20 POSTS