Tag: Rezoluta

Nga 77 deputetë në Kuvend, 76 kanë votuar pro miratimit të rezolutës për moslejimin e referendumit kushtetues të Serbisë në Kosovë, asnjë votë kundër [...]
Rezoluta e PSD-së që ia mundësoi Shpend Ahmetit e Fatmir Limajt të bashkë kryesojnë dialogun me Serbinë, u miratua të shtunën pas shumë orë diskutimes [...]
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka folur për formimin e ekipit dialogues nga ana e Qeverisë së Kosovës. Sipas tij, rezoluta e miratuar sot [...]
Nesër në orën 10:00 do të mbahet seanca për rezolutën e Dialogut dhe ligjit për dialogun me Serbinë. Klan Kosova merr vesh se marrëveshja për kalim [...]
Presidentit të Kosovës Hashim Thaçit i është hapur rruga që ta proklamojë edhe më tutje idenë e tij për korrigjimin e kufijve me Serbinë, sidomos pas [...]
Rezolutat e miratuara nga Kuvendi nuk po gjejnë zbatim në praktikë, duke mbetur kështu vetëm zotim në letër. Një fat të tillë pritet ta kenë edhe tri [...]
Deputetët e Kuvendit të Kosovës me shumicë votash kanë votuar një rezolutë për personat e pagjetur. Kjo rezolutë ka pasur të votohet më 27 prill në [...]
7 / 7 POSTS