Tag: Rexhep Selimi

Daut Haradinaj dhe Rexhep Selimi janë miq që nga koha e luftës. Por, kur Selimi kishte kritikuar Ramush Haradinajn që u mbrojt në heshtje kur gjatë v [...]
Rexhep Selimi për herë të katërt me radhë do të jetë përfaqësues i vullnetit të qytetarëve në Kuvendin e Kosovës. Sot edhe zyrtarisht KQZ ka shpal [...]
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka treguar sonte në Pressing disa gjëra të padëgjuara deri më tani rreth raporteve të Adem Jasharit [...]
Ditë më parë, deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, dha idenë e formimit të një komisioni zyrtarë për të shkruar historinë e lu [...]
Nëse do të ishte gjallë sot Polici i Njësisë Speciale të Kosovës, Enver Zymberi, do të mbushte 40 vjet. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Se [...]
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se punësimet politike, familjare dhe klanore janë vetëm një [...]
Partia opozitare LDK-ja nuk ka dhënë përgjigje konkrete nëse do ta rrëzojnë Qeverinë me votat e Listës Serbe. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-s [...]
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se Qeveria nuk duhet të rrëzohet për shkak të taksës ndaj Serbisë, por ajo duhet të japë dor [...]
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se në Kuvendin e Kosovës nuk ka shkuar asnjë herë ligj më palidhje për t’u votuar sesa Ligji [...]
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi ka reaguar përmes Facebook-ut, pas nisjes në Hagë të Sami Lushtakut dhe Rrustem Mustafës. Ai ka parash [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur konferencë për medie ku ka folur deputeti i kësaj partie, Rexhep Selimi, në lidhje me “dështimet” në fushën e sigurisë [...]
Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Rexhep Selimi ka kundërshtuar dekoratën që presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, ia ka ndarë atij me rastin e 10 [...]
Rexhep Selimi, deputet nga Lëvizja Vetëvendosje tha se Kosova gjatë 10 viteve ka pasur më shumë stagnime sesa përparime. "Sot në emër të VV-së jemi [...]
13 / 13 POSTS