Tag: Ramush Haradinaj

Pak orë pasi Ramush Haradinaj drejtoi akuza ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Fatmir Limajt e Isa Mustafës, se u dorëzuan përballë Serbisë, duke pran [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për rrahjen me ushtarët e Rusisë në Kosovë. “Problemi ka qenë se rusët nuk kanë qenë forcë paqësore. Ata e [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova nuk do të heqë dorë nga tarifat për mallrat serbe, pavarësisht thirrjeve të Bashkimit Evr [...]
Agjenda e Bashkimit Evropian (BE) demanton pritjen e kryeministrit Ramush Haradinaj për vendimmarrje rreth liberalizimit të vizave në këto dy javë që [...]
Është paralajmëruar që seanca për dialogun të nis në ora 16:30, por ora është  17:00 dhe punimet ende nuk kanë nisur. Në sallë tashmë gjendet vetëm [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova po hyn si e fundit në rreshtin e ushtrive të botës, dhe ishte koha që ta kishte rreshtin e [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, për nder të ditëlindjes së 74-të, të ish-Presidentit Ibrahim Rugova bëri homazhe te varri i tij. Haradina [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar masa më të ashpra ekonomike ndaj Serbisë, pas vendosjes së taksës prej 10 për qind për produ [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një tubim me të rinjtë e AAK-së në Bogë, ka deklaruar se pavarësisht marrëveshjes, Serbia po e pengon anët [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim pune kryetarët e Komunave në kuadër të “Forumi Konsultativ Qeveri – Komuna”. Haradinaj me këtë r [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve në Maqedoni që t’i përgjigjen pozitivisht referendumit të Marrëveshj [...]
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj e ka sulmuar ashpër prokurorin e dorëhequr Elez Blakaj. Ka thënë se ai ka ikur për mastër në SHBA dhe se nuk m [...]
Së fundmi është raportuar se Interpoli ka hequr nga lista e fletarresteve rreth 20 ish pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, përfshirë edhe atë [...]
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka deklaruar se është çështje ditësh kur do t’i kenë votat për ta miratuar projektligjin për demarkacionin me [...]
Tani është shtyrë pa afat seanca për demarkacionin në Kuvendin e Kosovës, e cila ishte paraparë të mbahet nesër më datë 20 shkurt. Kryeministri i K [...]
Kryeministrat Edi Rama e Ramush Haradinaj po ‘përplasin’ gotat në shtëpinë e këtij të fundit . Këtë e ka bërë të ditur  kryeministri Rama përmes një f [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj ka goditur homologun nga Shqipëria Edi Rama. Ky i fundit tha sonte se ishte Haradinaj ai i cili shpiku çështjen e demark [...]
Pas presidentit të vendit Hashim Thaçi, edhe kryeministri Ramush Haradinaj ka falenderuar shtetin e Barbadosit për njohjen e Kosovës. Haradinaj, po [...]
18 / 18 POSTS