Tag: Qeveria Kurti

1 2 30 / 59 POSTS
Gjermania i ka dhuruar 6 mijë teste për Kosovën, e donacionin e ka dhënë sot ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt. Ka mbajtur konferencë më [...]
Masat e fundit të vendosura nga Qeveria e tashmë ish-kryeministrit Albin Kurti i shkaktojnë një milion euro humbje në ditë Serbisë. Kështu ka thënë p [...]
Nga nesër me datë 1 qershor në vend do të filloj faza e tretë e hapjes. Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe ministri në detyrë i Shëndetësisë, [...]
Njoftimi i Gjykatës Kushtetuese: Vendimet nga seanca shqyrtuese e mbajtur më 28 maj 2020 Në seancën shqyrtuese të mbajtur më 28 maj 2020, Gjyka [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, thotë se qeveria në krye me të nuk i nënshtrohet presidentit Hashim Thaçi. Kurti përmes Facebookut, thotë se [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojnë aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretin e Presidentit Thaçi. “Do [...]
Lëvizja Vetëvendosje nëpërmjet një video ka prezantuar punët e kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit gjatë 100 ditëve të qeverisjes. Në postimin e [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, tha se presidenti Hashim Thaçi duhet të jep dorëheqje dhe të dalë në fushatë zgjedhore, pasi që sipas tij, është [...]
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, bashkë me ministrin në detyrë të Financave dhe Transfereve, z. Besnik Bislimi, priti [...]
Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, është takuar sot me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Nocholas Abott, me të cilin kanë [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani kanë bërë homazhe pranë shtatores së akademik Fehmi Aganit në 21 vjetorin [...]
Zyra e Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti ka njoftuar se dje kryeminstri ka dërguar kërkesë për opinion në Komisionin e Venedikut lidhur me kompete [...]
Zëdhënësi në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, ka thënë që kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli duhet të kërkojë falje për deklaratat e t [...]
Qytetarë të shumtë nga anë mbanë vendit kanë shprehur revoltën e tyre kundër formimit të Qeverisë Hoti, duke mbështetur haptas Qeverinë në krye me Al [...]
Në letrën zyrtare të kryetares së Komisionit Evropian, Ursula von der Leyenit, dërguar kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurti, Kosova është [...]
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Ursula von der Leyen, Kryetare e Komisionit Evropian. Përmes [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka uruar Turqinë në 100 vjetorin e e sovranitetit kombëtar. Kurti përmes një postimi në Facebook ka shkruar se [...]
Presidenti Hashim Thaci, përmes një letre e ka njoftuar kryeministrin në detyrë Albin Kurtin, se do të ndërmarrë hapa të mëtutjeshëm për formimin e [...]
Anëtari i Këshillit të Vetëvendosjes në Suedi, Hysen Aliu, ka thanë se që nga ngritja e mocionit të mosbesimit për qeverinë Kurti anëtarësimet për të [...]
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti dhe kryeshefi i KOSTT-it e kanë mirëpritur pavarësinë e Kosovës në rrjetin energjetik. Republika e Ko [...]
Drejtuesja e njërës nga pikat e subjektit Lëvizja Vetëvendosje, Gresë Ramadani ka thënë se lagjja e cila ishte bastion i LDK-së në kryeqytet tani ësh [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti tha se nëse do të mbahen zgjedhjet partia e kryesuar nga ai nuk do të bëjë koalicion me Partinë Demokratike të Ko [...]
Ministri i Financave, Besnik Bislimi ka thënë se deri tani janë grumbulluar 391.886 euro nga diaspora për fondin e Qeverisë për t’i ndihmuar institu [...]
Tre ministrat e Qeverisë Kurti, Albulena Haxhiu, Glauk Konjufca dhe Blerim Reka njoftojnë se do ta japin gjysmën e pagës së tyre për luftimin e virus [...]
Ministri në detyrë i Financave, Besnik Bislimi ka bërë të ditur se deri më sot në llogarinë e Qeverisë së Kosovës janë derdhur 321 mijë euro pas thir [...]
Kreu i Qeverisë në detyrë, Albin Kurti ka dhënë gjysmën e pagës si kontribut për menaxhim të situatës me koronavirus në vend. Lajmin e ka bërë të [...]
Në nën-llogarinë e thesarit të shtetit janë grumbulluar 170 mijë euro për katër ditë nga diaspora për ta luftuar Coronavirusin Zëdhënësi i Qeveris [...]
Avokati i Popullit po pret qe Qeveria në detyrë ta publikojë formalisht vendimin për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve në 90 minuta brenda ditës, pë [...]
Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi ka thënëse në llogarinë e hapur për ndihmë nga diaspora për menaxhimin e Covid19 janë deponuar m [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar ndihmën e mërgatës për tejkalimin e situatës me COVID-19. Ai përmes një video-mesazhi iu ka kërkua [...]
1 2 30 / 59 POSTS