Tag: Qeveria Haradinaj

1 2 3 60 / 71 POSTS
Gjithsej 79 zëvendësministra janë të emëruar aktualisht në Qeverinë Haradinaj. Vetëm një zëvendësministër i kushton shtetit 2 mijë e 750 euro në muaj, [...]
Gjatë muajit tetor të këtij viti, vetëm Qeveria qendrore për mallra dhe për shërbime ka shpenzuar 15.8 milionë euro nga 10.3 milionë euro sa ishin shp [...]
Sipas një raporti të publikuar nga organizata Open Data Kosovo (ODK), del se Qeveria e Kosovës dhe Zyra e Kryeministrit, këtë vit kanë nivel më të ulë [...]
E proklamuar si “Qeveri e sporteve të rënda”, ekzekutivi aktual ka shënuar tri dështime të mëdha gjatë vitit 2018. Përveç ngecjes në sjelljen e njohje [...]
Me 100 mijë eurot që këtë javë ia ka ndarë Zyrës së presidentit, Qeveria e ka boshatisur rezervën shtetërore, vlera e së cilës për sivjet ishte 4.8 mi [...]
Lista Serbe ditë më parë u ka ofruar bashkëpunim partive opozitare për rrëzimin e qeverisë “Haradinaj”. Kjo mbështetje ka ardhur pas vendimit të ekzek [...]
Qeveria ka dhënë zotimin, të mërkurën, se nuk do t’i bindet kurrfarë presioni ndërkombëtar për t’i revokuar sanksionet ekonomike të vëna një ditë më p [...]
Më 2019 rritje të buxhetit do të ketë më shumë për Zyrën e Presidentit dhe Zyrën e Kryeministrit sesa për Policinë e Kosovës. Kështu është parapa [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar masa më të ashpra ekonomike ndaj Serbisë, pas vendosjes së taksës prej 10 për qind për produ [...]
Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar sot Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për vitin 2019. Kryeministri Ramush Haradinaj e ka vlerësuar kë [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përsëritur edhe një herë qëndrimin se nuk pranon ndonjë marrëveshje me Serbinë që çon drejt ndryshimit të [...]
Qeveria e Kosovës, sipas raportit financiar për gjashtë mujorin e këtij viti, për mallra dhe shërbime ka shpenzuar 92 milionë euro. Krahasuar me periu [...]
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, e cila qeverisë me vendin, thotë se nuk i frikësohet iniciativës së LDK-së për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë H [...]
Qeveria e Kosovës po tregohet “dorëlirë” me shpenzimin e rezervave shtetërore. Fondit prej rreth 5 milionë eurosh të kësaj kategorie thuajse i ka ardh [...]
Qeveria Haradinaj ka përmbyllur procesin e prokurimit në blerjen e katër lap-topëve të shtrenjtë. Kallxo.com mëson se Zyra e Kryeministrit ka nën [...]
Sipas deputetit të LDK-së, Lumir Abdixhiku, Qeveria Haradinaj është qeveria më e dobët, më e dëmshme dhe më e rrezikshme që Kosova ka patur ndonjëherë [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj, në fund të qershorit mori pagat retroaktive mbi 10 mijë e 500 euro që nga dhjetori i vitit të kaluar. Por, me Projek [...]
Raporti i dorëzuar në qeveri nga Ekipi menaxhues për hartimin e statutit të Asociacionit të Komunave Serbe është larg çdo pritjeje të Qeverisë së Koso [...]
Krijimi i një protokolli të përhershëm dhe të qëndrueshëm të komunikimit ndërmjet institucioneve dhe ekipit të Kosovës në dialog, do të ishte veprim i [...]
Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave për kabinetin qeveritar nuk mund të kthehet prapa. Pavarësisht kundërshtimeve nga opozita, por edhe [...]
Institucionet e Kosovës janë të bindura se vizat hiqen deri në fund të vitit. Kështu është thënë pas takimit që ka pasur Këshilli Ministror për [...]
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, në emër të Qeverisë ka parashtruar mocionin për tërheqjen e Platformës për dialogun për norma [...]
Në Konferencën për sigurinë globale, me theks të veçantë luftën kundër terrorizmit, ekstremizmit të dhunshëm dhe radikalizmit, e cila po mbahet në Tir [...]
“Bashkëpunimi ndërmjet Kosovës dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar është i rëndësisë së veçantë për Republikën e Kosovës, për zhvillim të qëndrueshëm ekon [...]
Deputetët e Kuvendit po mbajnë interpelancën me kryeministrin në lidhje me vendimin e Qeverisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare në shumën p [...]
"Ftoj të gjithë, institucionet e BE-së, gjithë partnerët, KFOR-i, FSK-ja, Policia, Zjarrfikësit, njësitë rajonale dhe regjionale të pastrimit të mbetu [...]
Në mbledhjen e sotme të Qeverisë  është miratuar Urdhër për të gjithë stafin qeveritar dhe shërbimin civil për zbatimin e Udhëzimit Administrativ për [...]
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e së martës ka ndarë 300 mijë euro për rehabilitimin e 1500 veteranëve të luftës së UÇK-së. Kryeministri i Kosovës, [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj e ka cilësuar si ‘lajm të madh’ atë që do ta sjellin përfaqësuesit e BE’së në qershor. Sipas tij, kjo është një nga pjes [...]
Koalicioni qeverisës për rreth dy muaj është duke funksionuar me vetëm 52 vota në Kuvend dhe njëkohësisht vazhdon të mos jetë i rrezikuar nga opozita. [...]
1 2 3 60 / 71 POSTS