Tag: PSD

1 2 30 / 37 POSTS
Pas dorëheqjes së Shpend Ahmetit nga posti i kryetarit të Partisë Social Demokrate, në krye të kësaj partie u zgjodh Dardan Molliqaj. Në garë për [...]
Partia Socialdemokrate ka filluar dje peticion online për rritjen e pagës minimale, në vazhdën e aktiviteteve lidhur me këtë çështje. E për vetëm 2 [...]
Kryetarët e grupeve parlamentare të AAK’së, NISMA’s dhe PSD’së sot në ora 14:00 do ta dorëzojnë në Kushtetuese kërkesën për vlerësimin e kushtetutshmë [...]
Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, ka reaguar pas diskutimeve të analistëve politikë në vend se partia e tij mund të hyjë në Qeveri. A [...]
Kryetari i Komunës së Prishtinës dhe PSD-së, Shpend Ahmeti, e ka filluar ditën e tij me një padi në Gjykatën Themelore të Prishtinës Ai ka paditur is [...]
Bashkëkryesuesi i ekipit të dialogut me Serbinë, Shpend Ahmeti ka thënë se qëndrimi i bashkësisë ndërkombëtare është unik, ata duan suspendim të taksë [...]
Sekretari organizativ i Partisë Socialdemokrate (PSD), Naim Jakaj, përmes një foto ka lënë të nënkuptohet se Qeveria Haradinaj mund të rrëzohet. Ja [...]
Komuna e Prishtinës e ka anuluar tenderin e shpallur për furnizim me qumësht për shkollat fillore të kryeqytetit. Arsye për këtë po del të jetë munges [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, ka folur për kushtet që PSD ia ka vendosur qeverisë së Kosovës, për ta votuar bu [...]
Përfaqësuesi i Partisë Socialdemokrate në delegacionin shtetëror të Kosovës për bisedimet me Serbinë, Visar Ymeri, ka thënë se në takimet që kishin në [...]
Bashkë-kryesuesi i ekipit të dialogut me Serbinë, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar se shumë shpejt ekipi negociator do ta dërgojë në Kuvend, platformën [...]
Deputeti i Partisë Sociademokrate, Dardan Molliqaj, ka reaguar një ditë pas emërimit të Bahri Hysenit në krye të Këshillit Prokurorial. Ai thotë se ky [...]
Kryetari i PSD’së dhe negociatori kosovar Shpend Ahmeti, në një përgjigje për Metron, ka folur për takimin e fundit dhe 3 çështjet që në një mënyrë ku [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj ka arsyetuar vendimin për rritje të numrit të këshilltarëve. Thotë se ka nevojë për këshilltarë, për shkak të angazhi [...]
Partia Socialdemokrate(PSD) së fundi i është bashkuar ekipit shtetëror të dialogut me Serbinë. Kjo parti ka votuar në parim edhe Projekt-buxhetin për [...]
Rezultatet zgjedhore do të vendosin nëse një duel televiziv mes Shpend Ahmetit e Albin Kurtit, në cilësinë e dy kryetarëve të partive mund të jetë i r [...]
Kryeministri ka siguruar se PSD-së do t'i plotësohen kushtet, analisti Tahiri thotë se kjo parti shpejt do hyjë në qeveri Me votat e tyre e kaluan bu [...]
Po vazhdon në internet debati në mes të zyrtarëve të Vetëvendosjes dhe PSD’së. Pas publikimit të një video të vitit 2016 nga Frashër Krasniqi, depute [...]
Deputeti i PSD’së Fisnik Ismaili i ka quajtur të ‘gërditshëm’ ish-kolegët e tij partiak në VV. Ata ai i akuzon për ‘mbajtje të zhagut’ të Hshim Thaçit [...]
Frashër Krasniqi, ish-aktivist dhe ish-deputet i Vetëvendosjes, tash deputet i PSD-së i është kthyer arkivit. Ka shkëputur pjesë nga një mbledhje e Kë [...]
Dardan Sejdiu, shef i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, parti e cila nga opozita e shpëtoi koalicionin qeverisës duke ia bërë kuorumin pë [...]
Ish-militantët e VV’së, tash përkrahës të Shpend Ahmetit, nuk iu dridhet qerpiku kur flasin për afërsi me Kadri Veselin e Ramush Haradinaj. Njëri pr [...]
Ish-Sekretari Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, ka vendosur i vetëm të ballafaqohet me akuzat e Albin Kurtit se PSD ka përfunduar në prehrin e PDK’së. [...]
Burime të Express brenda PDK’së e AAK’së kanë treguar se Kadri Veseli e Ramush Haradinaj janë të gatshëm të japin hapësirë në Qeveri për partinë e Shp [...]
Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim Projektligjin mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019. Ky buxhet është miratu [...]
Rezoluta e PSD-së që ia mundësoi Shpend Ahmetit e Fatmir Limajt të bashkë kryesojnë dialogun me Serbinë, u miratua të shtunën pas shumë orë diskutimes [...]
Seanca e jashtëzakonshme, ku pritet të votohet rezoluta e Partisë Socialdemokratie për ekipin negociues me Serbinë, do të fillojë sot prej orës 14:00. [...]
Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje ka qenë tejet i qartë kur është pyetur nëse mban ende kontakte me anëtarët e rinj të PSD-së. Kurti ka [...]
Deputeti, Dardan Sejdiu në emër të GP të PSD-së tha se me këtë planifikim të buxhetit ekonomia e Kosovës përfundon sot. Ai tha se Kosova ka 2.6 mil [...]
Anëtarë dhe aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në mënyrë simbolike mbollën 60 pemë në 2 hyrje të Prishtinës, duke adresuar disa hapa konkretë sipas t [...]
1 2 30 / 37 POSTS