Tag: Protesta

Sot mbushen 23 vjet nga protestat e Lëvizjes Studentore të vitit 1997. Ishte Lëvizja Studentore e atëhershme që organizoi protestat, të cilat u or [...]
Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, gjatë protestës së organizuar para zyrës së Prokurorisë të Shtetit, ka thënë se q [...]
LDK i bashkohet Vetëvendosjes në protestën për rrëzimin e kryeprokurorit të shtetit, raporton T7 Një protestë e ngjashme si ajo e mbajtur në shtato [...]
Kundërshtimet për Ligjin e Pagave po vazhdojnë edhe pas miratimit të tij në Kuvend. Ndërkohë që Ligji për Pagat është dërguar për dekretim te presiden [...]
Ditë më parë, punëtorët e tri ndërmarrjeve publike në Kosovë paralajmëruan protesta. Sindikalistët e KEK’ut, KOSTT’it dhe Telekomit kërkuan nga Minist [...]
Kishte dal nga vendi i punës për të marrë pjesë në protestën e 10 shkurtit të 2007. Por, kjo ditë do të mbeste përgjithmonë në kujtesën e Zenel Zeneli [...]
Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti ka filluar t’i paralajmërojë qytetarët e Kosovës dhe të Shqipërisë që të përgatiten për një “Pranverë shqiptare”, d [...]
SPERTK ju njofton se nëse nuk kalon ligji i ri për RTK-në në seancën e parë të Kuvendit për këtë vit, ne do të vazhdojmë menjëherë në ditët në vazhdim [...]
Nën moton “Ne kemi dinjitet” Iniciativa e Pavarur e të Verbërve në Kosovë ka njoftuar se sot do të mbajë protestë para objektit të Qeverisë. “Për shk [...]
Tri subjektet opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Socialdemokrate, nuk e përjashtojnë mundësinë e organizimit të [...]
Java e ardhshme mund t’i nxjerrë sërish veteranët e luftës në protestë. Siç bënë në muajin shtator të këtij viti, ata sërish do të kërkojnë lirimin [...]
11 / 11 POSTS