Tag: POLICIA E KOSOVES

1 2 3 60 / 75 POSTS
Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, në Komisionin për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka raportua [...]
Pasi kanë ndaluar një makinë, policia ia ka dalë të kapë një rrjet kriminal, që çoi në konfiskim masiv të armëve të zjarrit, barnave, parave të gatshm [...]
Prokuroria Themelore në Gjakovë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër dy zyrtarëve policorë, I.D., dhe B. Sh., për veprën penal [...]
Rastet e krimeve brenda Policisë së Kosovës nuk kanë të ndalur. Vrasje, dhunime e plagosje janë vetëm disa prej incidenteve në të cilat janë përfshirë [...]
Inspektorati Policor i Kosovës gjatë vitit 2018 ka pranuar dhe ka menaxhuar 1419 ankesa dhe informata. Prej tyre 762 ankesa që janë klasifikuar si [...]
Shefki Spahiu, rreshteri i policisë së Kosovës, ju është caktuar masa e paraburgimit prej një muaji nga Gjykata Themelore e Prizrenit, për dyshimin pë [...]
Rreshteri i Policisë së Kosovës, Shefki Spahiu, është përballur me shumë procese hetimore, përpara se ai të arrestohej në fundjavë, me dyshimin se ka [...]
Policia e Kosovës po mban konferencë për media për vrasjet në Suharekë. Sipas Policisë, në vrasjen e parë në kazino, në vendin e ngjarjes është kup [...]
Zyrtarët policorë që për afro 12 vjet kanë marrë pensione nga buxheti i shtetit, me arsyetimin se janë të sëmurë mentalë, ka tre muaj që “vullnetarish [...]
Është përmbyllur sot në objektin e Akademisë së Kosovës për Siguri Publike (AKSP) në Vushtrri trajnimi pesë ditor i realizuar nga ICITAP-i amerikan ku [...]
Qindra persona janë në kërkim nga Policia e Kosovës për vepra të ndryshme, duke filluar nga rastet e vjedhjeve e deri te personat e dyshuar për vepra [...]
Policia e Kosovës sipas drejtorit të përgjithshëm, Rashit Qalaj, është në një proces reformimi nga brenda. Në intervistën dhënë “Kohës Ditore”, Qalaj [...]
Beteja më e vështirë që ka Policia e Kosovës është ajo me vetveten. Policë pa integritet, të përfshirë në veprime të jashtëligjshme, me dyshime se jan [...]
Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmë nga qytetarët ndihmë për identifikimin e një personi, i cili është gjetur në Ferizaj. “Kërkojmë që nga ana e me [...]
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës,. Rashit Qalaj, ka pritur në takim zyrtar ambasadorin amerikan, Philip Kosnett, i cili ishte i shoqëruar [...]
Emisioni “Drejtësia në Kosovë” ka transmetuar hulumtimin të lidhjes së policisë në veri të Kosovës me kontrabandistët. Në emision mund të shihen [...]
Hetuesi policor i cili po hetonte rastin e zëvendësministrit të Ministrisë së Zhvillimit Rajonal nga radhët e AAK-së, Musa Cena, është degraduar nga p [...]
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, duke u bazuar në nenin 84(28) të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, nenin 6 të Ligjit nr. 03/L-09 [...]
Trupi i pajetë i policit Izet Demaj i cili u vra pak ditë më parë në Istog, është nisur për në Koshare për t’u varrosur. Lamtumira e fundit do t’ [...]
Kreshnik Gashi, autor i emisionit “Drejtësia në Kosovë”, tha sonte në emisionin “Click” të RTV 21, ku u diskutua rreth ngjarjes së sotme në Istog, se [...]
Policia e Kosovës ka bërë me dije se ka arrestuar dy presona të cilët dyshohet të kenë qenë të përfshirë në rastin e tentim grabitjes në Istog, ku kan [...]
Polici i plagosur në Istog ka vdekur para pak çastesh. Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak çastesh në qytetin e Istogut, ku pas një tentimi për p [...]
Policia rajonale e Gjilanit u ka bërë thirrje vozitëse që të kenë kujdes të shtuar derisa janë duke qarkulluar nëpër rrugë, në mënyrë që mos të rrezik [...]
Policia e Kosovës me urdhër të Gjykatës Themelore në Prishtinë, ka kontrolluar 11 lokacione të ndryshme lidhur me hetimin që është duke e zhvilluar Pr [...]
Policia e Kosovës ka zbatuar Planin Operativ ‘Identifikimi i fëmijëve lëmosh-kërkues si viktima të mundshme të trafikimit’, i cili është shtrirë në gj [...]
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica ka dalë para ish pjesëtarëve të TMK-së, të cilët kanë shkuar pa paralajmërim në objektin e kës [...]
Nga 15 nëntori, automjetet dhe bashkësitë e mjeteve që marrin pjesë në trafikun rrugor në Kosovë duhet patjetër t’i kenë pajisjet dimërore. Ligji p [...]
Më 2019 rritje të buxhetit do të ketë më shumë për Zyrën e Presidentit dhe Zyrën e Kryeministrit sesa për Policinë e Kosovës. Kështu është paraparë [...]
Buxheti për rritjen e pagave të Policisë së Kosovës dhe zjarrfikësve u diskutua sot në Komisionin për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forc [...]
Granit Fetahu, Drejtori i Departamentit për Shërbime Mbështetëse në Policinë e Kosovës është suspenduar sot. Suspendimin e Fetahut e ka konfirmua [...]
1 2 3 60 / 75 POSTS