Tag: Philip Kosnett

Përderisa dje misionet diplomatike të akredituara në Kosovë kërkuan formimin e shpejtë të Qeverisë së Kosovës, sot ambasada amerikane ka pyetur nëse [...]
Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, mendon se ka ardhur koha që përfaqësuesit politikë të largohen nga politikat tradicionale tregtare dh [...]
Ambasadori i SHBA’së në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se tani pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve është koha për t’u krijuar sa më shpejt [...]
Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka shprehur interesimin e tij për ecurinë e bisedimeve LVV – LDK, me ç’rast ka uruar formim sa më të [...]
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se prioritete për Kosovën duhet të jenë edukimi dhe rinia. Kosn [...]
Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Philip Kosnett ka folur rreth vendimit të fundit të Kadri Veselit për shkarkimin e zyrtarëve të PDK’së me aktakuza [...]
Ambasadori amerikan Philipp Kosnett ka mbajtur një fjalim me rastin e mbylljes së partnershipit të programit transformues të bursave për lidership. [...]
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, po vazhdon të reagojë në secilin hap të ndërmarrë nga institucionet kryesore në vend. Ai ka klasifikuar [...]
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip S. Kosnett, duke folur për avancimin e sistemit të drejtësisë në Kosovë, theksoi se përderisa K [...]
Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka vizituar sot Korporatën Energjetike të Kosovës. Në një postim në Twitter ai ka thënë se SHBA-ja [...]
Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka uruar Ditën e Kushtetutës duke uruar ata që po punojnë për të zhvilluar Kosovën si vend të lirë e d [...]
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, në një intervistë për ‘Radio Kontakt Plus’, ka folur rreth presionit që A [...]
Ambasadori britanik në Kosovë, Ruari O'Connell i ka dhënë mbështetje ambasadorit zviceran në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, i cili tha se nuk është normal [...]
Pas raportit të Departamentit të Shtetit për të Drejtat e Njeriut ku përmenden një sërë problemesh me të cilat ballafaqohet Kosova, ka reaguar edhe am [...]
Pas ambasadës së Britanisë së Madhe, ka reaguar edhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, Philip Kosnett, për emërimin e Naser S [...]
Situata politike aktuale në Kosovë, me taksën e vendosur ndaj Serbisë dhe bllokimin e dialogut të Brukselit, ka bërë që administrate e Shteteve të Bas [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar sot ambasadorin e SHBA-së, Philip S. Kosnett, aty është biseduar për tema të ndryshme e në veçanti për va [...]
Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kërkojnë qeverisë pezullimin e taksës sa më shpejt dhe jo heqjen e saj. Në një intervistë ekskluzive për emisioni [...]
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka lëshuar takimin me liderët institucionalë, i cili është mbajtur mëngjesin e sotëm, [...]
Shtete e Bashkuara të Amerikës kanë shpeshtuar kritikat karshi Qeverisë së Kosovës. Përveç kritikave për largimin e taksës prej 100% ndaj mallrav [...]
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, bashkë me nënkryetarin Besnik Bislimi, kanë takuar sot, numrin një të SHBA-së në Kosovë, ambasadorin Phili [...]
Ambasada amerikane doli e para me qëndrim menjëherë pasi deputetët e Kosovës votuan projektligjin për ushtrinë. Një mesazh të shkurtër e ka dhënë edhe [...]
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett e ka quajtur lajm të mirë për Kosovën donacionin miliona eurosh nga Korporata e Sfidave [...]
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Philip S. Kosnett, tha se ligjet e e mira funksionojnë vetëm kur zbatohen në mënyrë të barabart [...]
Ligjet e mira dhe procesi më transparent janë të rëndësishme, por nuk mjafton ti keni sistemet në letër nëse ato nuk zbatohen me ndershmëri, plotësish [...]
Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë sot se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është mëse e natyrs [...]
26 / 26 POSTS