Tag: PDK

Ish-kryetari i Skenderajt dhe kryetari i degës së PDK-së në këtë qytet, Sami Lushtaku, ka njoftuar edhe sot për ndarjen e ndihmave për qytetarët që k [...]
Mbi 39 mijë euro kanë shpenzuar ish-deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës, nga shkurti deri në gusht të këtij viti për vizitat zyrtare në vende [...]
Ish-anëtari i kryesisë së LDK’së, që një kohë ka drejtuar edhe ministrinë e Kulturës, Astrit Haraqija, ka folur për proceset që po kalon LDK në këtë k [...]
​Të mërkurën mbrëma Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shkuar në shtëpinë e kryetarit të LDK’së, Isa Mustafa, për të biseduar rreth takimit që e k [...]
Kreu i shtetit Hashim Thaçi, ka vizituar të mërkurën vonë kreun e LDK-së, Isa Mustafa. Thaçi i ka shkuar në shtëpi Mustafës, i cili ka kohë që lëvi [...]
Partia Demokratike e Kosovës, e nxitur nga presidenti Hashim Thaçi, sipas analistëve politikë, është e interesuar ta gjejë një partner të ri për bashk [...]
Qeveria e Kosovës po përballet me presione ndërkombëtare për heqjen e taksës prej 100 për qind të vendosur ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës, për [...]
Grupi Parlamentar i LDK’së, por jo Partia, i ka dalë në krah Vjosa Osmanit, e cila ishte quajtur fashiste nga Këshilltari i Kadri Veselit. Përplasja [...]
Teksa ka dashur ti japë një përgjigje të fortë deputetes Vjosa Osmani e cila i reagoi Kadri Veselit duke thënë se PDK e ka në ADN tradhtinë, deputetja [...]
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Bekim Haxhiu po i sheh si kërkesë për të hyrë në qeveri, deklaratat e nënkryetarit të LDK-së Lutfi [...]
Konfigurimi i Qeverisë është bërë pjesë e deklaratave të liderëve. Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, tha se nëse nuk shkohet në zgjedhje, duhet të bëhet rik [...]
Ramush Haradinaj e Kadri Veseli janë duke bashkëqeverisur me vendin më shumë se një vit. Koalicionit që kishin lidhur në maj të vitit 2017, pasi PDK e [...]
Ftesës së kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për një takim për t’u koordinuar për dialogun me Serbinë, nuk do t’i përgjigjen as këtë herë Lidhja Dem [...]
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se Presidenti i Kosovës ka shpifur kur ka akuzuar zyrtarët e VV’së se janë organizator të sulmev [...]
Burime të Express brenda PDK’së e AAK’së kanë treguar se Kadri Veseli e Ramush Haradinaj janë të gatshëm të japin hapësirë në Qeveri për partinë e Shp [...]
Drenica mund të mos jetë në të ardhmen “hambar” i votave për PDK-në, ashtu siç ka qenë që nga paslufta e deri më tani. Krijimi i një subjekti të ri po [...]
Deputeti Memli Krasniqi në emër të Grupit Parlamentar të PDK-së tha se pas ngritjes së çështjes së kufijve, Kosovës po i kanoset një rrezik i madh, ai [...]
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) njëkohësisht kryetar i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se ai është kundër ndarjes së Kosovë [...]
18 / 18 POSTS