Tag: pavaresia2019

Përveç që nuk dihet sa i ka kushtuar qeverisë shënimi i 11-vjetorit të pavarësisë, fondi gjysmë-milionësh i ndarë për këtë qëllim, nuk po gjendet. De [...]
Deputeti i Pavarur, Korab Sejdiu ka kërkuar nga Ministri i Financave, Bedri Hamza një raport të detajuar për shpenzimet e Qeverisë, në organizimin e 1 [...]
20 shkurt 2019 08:32 Përfaqësues të shoqatave të dala nga lufta e UÇK-së në Komunën e Obiliqit janë duke u përplasur ndërmjet vete se kush kë e përfa [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë një krahasim mes Qeverisë së kaluar me ish-kryeministrin Isa Must [...]
Tri sheshet kryesore të kryeqytetit ishin të mbushura me qytetarë të shumtë të cilët mezi po e prisnin parakalimin për herë të parë që do e bënte Usht [...]
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi së bashku me kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kabinetin qeveritar kanë bërë homazhe në kompleksin memorial “Adem J [...]
Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë vendosur kurora lulesh të shtatorja e ish-Presidentit Ibrahim Rugova si dhe te lapidari [...]
Në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, sot FSK-ja do të parakalojë për herë të parë si ushtri. Parakalimi bëhet në sheshet kryesore të Prishtinës, [...]
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka uruar të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Përmes një komunikate për [...]
Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, i ka uruar çdo kosovari ditën e Pavarësisë së Kosovës. Ai ka theksuar se Britania e ka n [...]
Më 17 shkurt të vitit 2008 Kosova u bë shtet i pavarur. Sot bëhen 11 vjet që vendi ynë feston shtetësinë. Me rastin e shënimit të këtij përvjetori ju [...]
Kosova po shënon 11-vjetorin e pavarësisë pa e përmbyllur ende finalen e madhe të dialogut me Serbinë, për t’i dhënë fund armiqësisë dhe arritjes së n [...]
Presidenti i Konfederatës së Zvicrës, Ueli Maurer, e ka uruar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe popullin e Kosovës për 11 vjetorin e Pavarësisë. [...]
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka uruar gjithë qytetarët e Kosovës për njëmbëdhjetë vjetorin e Pavarësisë. “Kremtimi i 11-vjetorit të Ditës së [...]
Sot niset Deklarata e Pavarësisë nga Kuvendi i Kosovës, për në 7 qendrat kryesore të Republikës së Kosovës. Deklarata do të dërgohet në Prishtinë, Mi [...]
Ndonëse komunat e Kosovës kanë nisur dje ditët festive të pavarësisë, niveli qendror sot zyrtarisht nis festën e 11 vjetorit të pavarësisë. Sipas a [...]
16 / 16 POSTS