Tag: NISMA

Dy partitë fituese të zgjedhjeve të 6 tetorit ende nuk e kanë arritur ujdinë për formimin e qeverisë së re. Për ish-partitë e koalicionit PAN mosd [...]
Gjykata Supreme ka vendosur sot që fletëvotimet e ardhura nga shteti serb, mbi 3 mijë e 700 pako të mos jenë pjesë e rezultatit përfundimtar të zgjed [...]
Nisma Socialdemokrate është kritikuar së fundmi mjaft ashpër për punësimet politike por edhe familjare nëpër institucionet publike. Së fundmi buj [...]
Kryetarët e grupeve parlamentare të AAK’së, NISMA’s dhe PSD’së sot në ora 14:00 do ta dorëzojnë në Kushtetuese kërkesën për vlerësimin e kushtetutshmë [...]
Kosova mund të shkojë në zgjedhje të parakohshme në rast se në këtë kauzë Nismës Socialdemokrate i bashkohet edhe opozita. Në deklaratat e fundit part [...]
Deputetja e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj –Halimaj, ka thënë se nëse kjo parti nuk do të ketë anëtar të KQZ, atëherë do të bëhet pjesë e moci [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka mbajtur një konferencë për media, në të cilën ka folur për zhvillimet e fundit [...]
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, në një takim me të rinjtë e Vushtrrisë dhe të Mitrovicës, ia ka porositur ata që t’iu drejtohen qendr [...]
Nisma Socialdemokrate ka vazhduar turin e takimeve me të rinjtë e këtij subjekti. Kjo parti ka mbajtur takim të mërkurën në mbrëmje me të rinjtë e Nis [...]
Limaj tregon se kush e mori vendimin për ndalimin e produkteve që nuk i referohen Kosovës si shtet Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka t [...]
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se zgjedhjet e parakohshme mund të ndodhin, mirëpo vetëm atëherë kur është në interes të Kosovë [...]
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoti ka thënë se institucionet e vendit dhe partitë politike parlamentare të Kosovës nuk kanë asnjë ide, as pam [...]
Nisma Socialdemokrate po e mendon braktisjen e koalicionit qeverisës, për t’i hapur kështu mundësi zgjedhjeve të parakohshme. Një burim brenda kësa [...]
Nisma Socialdemokrate ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë. Në këtë mbledhje kryesia e Nismës i ka ofruar mbështetje të parezervë kryetarit të kësaj partie [...]
Opozita ka paralajmëruar mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme, ku do të propozohet për miratim rezoluta me vetëm një pikë e që ka të bëjë më integ [...]
Kryetari i Këshillit Kombëtar të partisë Nisma, Jakup Krasniqi, thotë se as Uashingtoni e as Brukseli nuk do të kundërshtonin edhe nëse udhëheqësit ko [...]
Deputeti i Nismës Socialdemokrate në Kuvendin e Kosovës, Zafir Berisha, ka thënë se sot ose nesër shqiptarët do të jetojnë në një shtet të vetëm. A [...]
17 / 17 POSTS