Tag: milaim zeka

Ish-deputeti i NISMA-s në Kuvendin e Kosovës, Milaim Zeka ka dhënë versionin e tij për negociatat e sotshme mes Vetëvendosjes dhe LDK-së. Zeka, në [...]
Kryetari i PEK-ut, Milaim Zeka beson se do të këtë përsëri zgjedhje në Kosovë. Zeka, i cili në zgjedhjet e 6 tetorit nuk arriti të sigurojë votat [...]
Deputeti Milaim Zeka ka reaguar ndaj deklarimit të sotëm të kryeparlamentarit Kadri Veseli për videon me fajde, ku përflitet edhe emri i tij. Zeka [...]
Deputeti i Nismës, Milaim Zeka në komisionin hetimor për gjendjen në PTK dhe Vala ka thënë se ata që kanë nënshkruar marrëveshjen e Telekomit dhe Z-Mo [...]
Deputeti i Nismës Socialdemokrate Milaim Zeka ka bërë thirrje për legalizim të prostitucionit në vend. “Sa shkojmë nëpër motele e vende palidhje, m [...]
Në një video të publikuar në Facebook nga Beteja e Koshares shihet momenti i plagosjes së deputetit Milaim Zeka. Beteja e Koshares u zhvillua më [...]
Në emisionin “Frontal”, deputeti i Nismës, Milaim Zeka, ka akuzuar partinë e tij për punësime masive në ministritë që Nisma i udhëheq. Zeka ka akuz [...]
Pas miratimit të rezolutës së Kuvendit të Kosovës për pezullimin e aktivitetit të kazinove, ka reaguar deputeti Milaim Zeka, i cili e ka cilësuar të h [...]
Gjatë seancës së sotme të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, ku u diskutua për shpenzimet qeveritare nga fondi rezervë, deputeti i Nismës, Milaim [...]
Shefi i Grupit parlamentar i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka thënë se Milaim Zeka asnjëherë nuk ka qenë pjesë e strukturave të NISMA-s. Sh [...]
Kuvendi i Kosovës po debaton për Projektligjin për Kompetencat dhe Përgjegjësitë e Ekipit Dialogues. Duke iu përgjigjur parafolësve të tij, dhe dekla [...]
Me akuza për kërcënim të prokurorëve, pritet të përballen dy deputetë të Kuvendit të Kosovës. Pas gati 4 muajsh hetim, Prokuroria Themelore në Pris [...]
Deputeti i Nisma-s, Milaim Zeka ka deklaruar se një nga ministrat kosovar është i përfshirë në kontraband të mallrave nga Serbia përmes Malit të Zi, p [...]
Deputeti Milaim Zeka thotë se me politikën që po ndjek Kosova, nuk mundemi me shku, jo vetëm drejt Brukselit por as në Komoran. Ai thotë se kemi një P [...]
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, ka folur për aktakuzat e para që do të ngrihen nga Gjykata Speciale, [...]
Sot gjatë orëve të mëngjesit është arrestuar deputeti i NISMA-s, Milaim Zeka. Lajmin për arrestimin e tij e ka konfirmuar  për lajmi.net edhe zëv [...]
Policia arreston deputetin Milaim Zeka për kërcënimet ndaj Prokurorit Special, Afrim Shefkiu. Prokuroria Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhri [...]
17 / 17 POSTS