Tag: Lumir Abdixhiku

Ish’ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku ka njoftuar se ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Në një shkrim në Facebook, Abdixhiku ka shkrua [...]
Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku ka bërë me dije se ka nisur procedurat ligjore për anulimin e tenderit 110-milionësh për ndërtimin e 24 k [...]
Deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka folur për marrëveshjen për bashkëqeverisje [...]
Deputeti i LDK’së, Lumir Abdixhiku ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Ramush Haradinaj, se Kosova do ta ndihmojë me mjete financiare Francën p [...]
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, shkruan se Serbia ka angazhuar profesionistë për t’u marrë me negociatat, ndërsa Kosova po [...]
Në Kuvendin e Republikës së Kosovës po diskutohet Projektligji për mbylljen e lojërave të fatit, megjithatë ka pasur mospajtime rreth asaj se Lotari e [...]
Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku përmes një postimi në Facebook ka shkruar se pushtetarët në Kosovë janë të pangopur, të mbrapshtë dhe të rrezikshëm [...]
Deputeti i LDK-së, njëherësh kryetari i Komisionit për Buxhet dhe Financa, Lumir Abdixhiku ka thënë se shteti ka shpërndarë 500 mijë euro lehtësisht n [...]
Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë pas votimit të Ligjit për Pagat në Kuvendin e Kosovës se nga buxheti 1.9 miliardhësh, 1.4 miliard euro ja [...]
Ka reaguar deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, pas deklaratave të Enver Hoxhajt nga PDK-ja, e disa të tjerëve që sulmuan LDK-në. Hoxhaj, i është pë [...]
Plaçkitjet që po ndodhin kohëve të fundit në Kosovë, e kanë shqetësuar deputetin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku. Ai në një status n [...]
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Lumir Abdixhiuku në emër të GP të LDK-së kritikoi planifikimet e Qeverisë për buxhetin e vitit 2019. Ai tha se për her [...]
Sipas deputetit të LDK-së, Lumir Abdixhiku, Qeveria Haradinaj është qeveria më e dobët, më e dëmshme dhe më e rrezikshme që Kosova ka patur ndonjëherë [...]
Deputeti nga radhët e LDK-së, Lumir Abdixhiku tha se me fillimin e punës së Termocenteralit "Kosova e Re" çmimi i energjisë elektrike do të rritet për [...]
14 / 14 POSTS