Tag: Lista Serbe

Emisari i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka ftuar në takim për sot në Berlin krerët e Listës Serbe [...]
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka urdhëruar Komisionin Qendror Zgjedhor që të certifikojë Listën Serbe për të marrë pjesë në zg [...]
Lista Serbe mund të mos certifikohet për zgjedhjet e 19 majit të këtij viti. KQZ-ja aktualisht është duke funksionuar me 9 anëtarë, pasi presidenti [...]
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka ftuar që gjithë qytetarët që nesër të bëhen pjesë e një proteste para zyrave të Bashkimit Evropian dhe të E [...]
Injorimi që ministri Nenad Rikallo po i bën institucioneve kosovare tash e sa muaj do t’i kushtojë atij me largim nga detyra, e kjo pritet të ndodhë j [...]
Lista Serbe ka theksuar se për shkak të dezinformatave të ndryshme që kanë dalë në media, qëndrimi i qartë i deputetëve të kësaj liste konfirmon se at [...]
Zëvendëskryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka thënë se serbët në Kosovë në kohën kur kremtoi e gjithë bota, e pritën Vitin e Ri në ankth pa e ditur [...]
Deputeti i Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës Igor Simiq ka thënë për televizionin përva se kjo Listë është e gatshme ta rrëzojë Qeverinë e Kosovës në [...]
Slavko Simiq anëtar i Shtabit të Krizës të Listës Serbe, ka paralajmëruar largimin nga Kuvendi të këtij subjekti, pas zhvillimeve të fundit dhe vendos [...]
Për më shumë se një muaj ministrat e Listës Serbe nuk po marrin pjesë në mbledhjet e Qeverisë, ndërkohë që deputetët e kësaj partie janë rreshtuar në [...]
Në takimin e serbëve në Veri të Mitrovicës po marrin pjesë 120 delegatë dhe përfaqësues të 10 komunave me shumicë serbe. Mbledhja po mbahet në obje [...]
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka deklaruar se është çështje ditësh kur do t’i kenë votat për ta miratuar projektligjin për demarkacionin me [...]
Politologu Belul Beqaj ka vlerësuar se fati i marrëveshjes për ratifikimin e demarkacionit në mes të Kosovës dhe Malit të Zi ka mbetur në duar të poli [...]
Një presion i madh ndërkombëtar po zhvillohet ndaj Listës Serbe për të votuar nesër Demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi. Burim [...]
14 / 14 POSTS