Tag: Koronavirus

1 2 3 30 / 77 POSTS
Instituti publik i Shëndetësisë në Kosovë ka bërë thirrje për kujdes, teksa kanë folur rreth vdekjeve të fundit nga koronavirusi, për të cilat thonë [...]
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se sot janë shëruar 35 persona nga Covid-19 në Kosovë. Po ashtu, Vitia tregon se jan [...]
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 26 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i [...]
Mbi 40 banorë të Ferizajt pritet që të testohen sot për të parë nëse janë të infektuar me COVID-19. Nëntë rastet e fundit pozitive nga kjo komunë jan [...]
Ministri në detyrë i Financave, Besnik Bislimi ka bërë të ditur se deri më sot në llogarinë e Qeverisë së Kosovës janë derdhur 321 mijë euro pas thir [...]
Ish-kryetari i Skenderajt dhe kryetari i degës së PDK-së në këtë qytet, Sami Lushtaku, ka njoftuar edhe sot për ndarjen e ndihmave për qytetarët që k [...]
3 vushtrrias të infektuar janë shëruar nga Covid-19. Këtë e bëri të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Drejtori i Shëndetësis [...]
Sonte u konfirmuan gjithsejt 23 raste të reja me koronavirus në Kosovë, e 18 prej tyre janë nga qyteti i Ferizajt. Raste pozitive nga komuna Feriz [...]
Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka lajmëruar në orët e mbrëmjes se nga 218 mostra të testuara Sipas ISHPK, nga këto testime k [...]
Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK ka testuar 45 mostra të marra nga rastet në terren të dielën, prej këtyre 3 mostra kanë rezultuar p [...]
Një ekspert izraelit që po punon në epiqendrën e përhapjes së koronavirusit në Itali ka paralajmëruar se respiratorët nuk do të përdoren më për perso [...]
Ka vdekur njëri nga të infektuarit me koronavirus në Kosovë, duke shënuar kështu edhe viktimën e parë nga COVID-19 në vend. Viktima është 82-vjeça [...]
Ka shkuar në 31 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Edhe një rast pozitiv u konfirmuar sonte. Rasti pozitiv është me vendbanim nga [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një video-mesazhi u është drejtuar qytetarëve të Kosovës. Përmes këtij mesazhi, ndër tjera, kryeminist [...]
Kryeministri Edi Rama ka postuar një video me pamje të frikshme nga një spital në Bergamo, duke pasqyruar atë çka po ndodh për shkak të koronavirusit [...]
Më shumë se 99% e viktimave nga koronavirusi në Itali janë njerëz, të cilët tashmë kanë pasur ndonjë sëmundje tjetër, treguan hulumtimet e autoritete [...]
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar se është konfirmuar edhe personi i 21 me koronavirus në Kosovë. Sot janë në Laborat [...]
Studiuesit në Kinë infektuan majmunët me koronavirus, i lejuan ata të shërohen, dhe më pas i rishfaqën ato në virus 28 ditë pas infeksionit fillestar [...]
Vendimi e Qeverisë së Kosovës për mbylljen e kafeneve, restauranteve si pasojë e pandemisë së koronavirusit ka bërë që qytetarët të vetizolohen nëpër [...]
Kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se tashmë nëpër ndërtesa në Prishtinë janë duke u vendosur edhe sasi të dezinfektuesit për d [...]
Koronavirusi ka shkaktuar vdekje të shumta në gjithë botën. Një prej mjekëve të një spitali në Itali thotë se kjo është një sëmundje që zgjatë dhe të [...]
Koronavirusi i ri, që bartet shumë lehtë, e që ka shpërthyer në një pandemi globale, mund të mbetet “i gjallë” dhe infektiv në ajër përmes pikave për [...]
Kryetari i Komunës së Gjilanit, dhe nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri ka bërë të ditur se që nga mbrëmë është vetizoluar, pasi që ka qëndruar në një [...]
Është konfirmuar personi i 17 i infektuar me virusin korona në Kosovë. Kjo u bë e ditur në një konferencë para mediave ku kanë folur ministri i Sh [...]
Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, ka njoftuar se një autobus është nisur nga Italia për në Kosovë me udhëtarë, por ilegalisht, pavarësisht [...]
Numri i rasteve me koronavirus në Kosovë po rritet nga momenti në moment. Deri tani, nga IKSHPK janë konfirmuar 16 raste të konfirmuara me COVID-1 [...]
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka bërë të ditur se në vendin tonë aktualisht janë 16 raste të konfirmuara me Covid-19, duke bërë të [...]
Një nga të prekurit me koronavirus nga familja në Viti ka folur përmes një lidhjeje direkte në televizionin publik. I prekuri me virusin covid-19 [...]
Kompania Spring në Zvicër ka krijuar një pajisje që teston dhe tregon brenda 10 minutave për rezultatin e koronavirusit. Nga kjo kompani, Agron Se [...]
Studiuesit në SHBA kanë nisur përdorimin eksperimental të një vaksinë kundër koronavirusit. Vaksina është krijuar në kohë rekorde pas shpërthimit [...]
1 2 3 30 / 77 POSTS