Tag: Keqperdorime

Një kontratë tjetër e madhe e llojit të ‘Z Mobile’-it do të rëndojë mbi Telekomin e Kosovës në vitet e ardhshme. Bëhet fjalë për kontratën për shërbi [...]
Edhe pse në Ligjin për buxhet të vitit 2018 ishte paraparë që për projektin “Blerja e librave” të shpenzoheshin 5.6 milionë euro, Ministria e Arsimit [...]
Dalibor Jevtiq vazhdon ta bojkotojë punën e Qeverisë që nga pranvera e 2018-s, por nuk ka hequr dorë nga paga dhe benefitet e tjera që sjellin dy poz [...]
Organi Shqyrtues i Prokurimit (OShP) dhe Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar, kanë nënshkruar memorandum mirëkuptimi, që ka për qëllim ngritjen e transp [...]
Inspektorati Policor i Kosovës ka shpallur tender publik për blerjen e një xhipi luksoz dhe për këtë qëllim ka paraparë të shpenzojë hiç më pak se 50 [...]
Tek këtë vit ka mundur të vihet në funksion një aparaturë në Kardiologjinë Invazive, ani se për ta blerë atë ka gati katër vjet prej kur Kosova e ka m [...]
Muajve të fundit, partitë politike në pushtet është raportuar se kanë punësuar qindra militantë nëpër institucione e ndërmarrje publike, çka kishte nx [...]
Në emisionin “Frontal”, deputeti i Nismës, Milaim Zeka, ka akuzuar partinë e tij për punësime masive në ministritë që Nisma i udhëheq. Zeka ka akuz [...]
“Me NISMËN në Qeveri çdo familje do ta ketë nga një të punësuar” Ky ishte një nga sloganet e fushatës zgjedhore të fundit të Nismës. Nëse jo p [...]
Në vazhdën e punësimeve masive të AAK’së, del që edhe motrës së Donika Kadaj- Bujupit i është bërë një vend në Ministrinë e Mbrojtjes, të cilën e udhë [...]
Ka dështuar mbajtja e takimit të Komisionit Hetimor Parlamentar për Telekomin, pasi aty nuk u paraqitën shumica e deputetëve të pushtetit. Vetëm 5 [...]
Ministri i Zhvillimit Rajonal, Rasim Demiri ka thënë se të gjitha punësimet në ministrinë që e udhëheqë ai janë të ligjshme. Pas raportimit të ‘Koh [...]
Lista e madhe e punësimeve në Telekom është shtuar në fillim të muajit mars. KTV-ja merr vesh se në fund të muajit të kaluar, e fillim të këtij mua [...]
Rikthimi i Donika Kadaj-Bujupit në AAK, ka qenë i frytshëm për punësimin e familjarëve të saj. Pas punësimit të bashkëshortit në Telekom, tani motr [...]
Eduard Brahimaj që është punësuar që rreth një vit me parë në Ministrinë e Infrastrukturës e udhëhequr nga Pal Lekaj i AAK-së ka thënë se punësimi i t [...]
Në Ministrinë e Infrastrukturës, që udhëhiqet nga ministri Pal Lekaj, i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për rreth 1 vit e gjysmë qeverisjeje janë p [...]
“Duhet ndalur kjo praktikë që dikush e ka më së afërti me pushtetin për të punësuar njerëzit e vet nga Partia Demokratike e Kosovës dhe çdo parti tjet [...]
Deputeti i LDK’së, Lumir Abdixhiku thotë se për një vit e gjysmë qeverisja aktuale ka shpërdoruar afër 200 milionë euro. Përmes një postimi në Fac [...]
Posta dhe Telekomi i Kosovës tashmë është shndërruar në adresë të punësimit për shumëkënd. Por si duket nder kushtet më të rëndësishme është të jesh [...]
Djali i këngëtares Shkurte Fejza, Arbër Behluli, është punësuar në Zyrën e kryeministrit Ramush Haradinaj. Publikimi i vendimit për punësimin e tij [...]
Rrahman Rama udhëheq institucionin më të rëndësishëm të sigurisë në Kosovë. Por, pa udhëheqje nuk ka mbetur as bashkëshortja e tij, Drita Simnica-Rama [...]
Pozitë shumë të rëndësishme brenda Telekomit, ka marrë muajin e kaluar Vesmira Haxhaj - Haradinaj. Zëvendësdrejtoresha e re e Financave në ndërmarr [...]
Shefi i Grupit Parlamentar i LDK-së, Avdullah Hoti, ka komentuar punësimet e fundit familjare që po ndodhin në Telekomin e Kosovës. “Janë ngatërrua [...]
Vala e punësimeve familjare, si duket nuk ka të ndalur. Përderisa së fundi u rehatuan në Telekom dy familjarë të deputetëve të AAK’së, tani nënkryetar [...]
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) thotë se Ministria e Infrastrukturës (MI), ka lidhur kontrata për mirëmbajtje verore dhe dimërore të rrugëve naci [...]
Ndonëse debati parlamentar i seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, është për vendimet e Qeverisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financi [...]
Deputeti i Nisma Socialdemokrate, Milaim Zeka, ka hedhur akuza ndaj keqpërdorimeve të parëse së shtetit. Zeka tha se kryeministrin e vendit, Ramush Ha [...]
Gjykata Kushtetuese ua ka dëshmuar bujarinë disa prej mysafirëve që kishin marrë pjesë në përvjetorin e nëntë të saj, të organizuar fundvitin e shkuar [...]
Gati trefish më shtrenjtë sesa çmimi real ka paguar Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) për akomodimin e një grupi që e kishte dërg [...]
29 / 29 POSTS