Tag: KEK

Zëdhënësi i Korporatës Energjike të Kosovës (KEK), Skender Bucolli ka thënë se 63 punëtorë të KEK-ut, janë duke pritur që t’ju nënshtrohen testit për [...]
Përmes një peticioni, disa persona nga menaxhmenti i Koorporatës Energjetike të Kosovës u kanë bërë presion punëtorëve në këtë ndërmarrje që të kundë [...]
Kryeministri në detyrë ka kumtuar ushtruesit e detyrës si kryeshefa në KEK, Telekom dhe në Infrakos. “Z. Luigj Imeri, znj. Burbuqe Hana dhe z. Xhe [...]
Për shkak të kushteve jo të mira, në të cilat punojnë shumë punëtorë të KEK-ut, vit pas viti preken me sëmundje të rënda dhe më të shpeshta janë ato [...]
Organi Shqyrtues i Prokurimit (OSHP) ka kthyer sërish në vlerësim tenderin e Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK) për furnizim me shirit transport [...]
Falë angazhimit maksimal të menaxhmentit dhe punëtorëve, të gjitha njësitë e Korporatës Energjetike të Kosovës kanë arritur performancë të jashtëzako [...]
Fakti që është i dënuar tri herë nga Gjykata Themelore në Prishtinë, për tri vepra të ndryshme penale, nuk e ka penguar Fahri Fazliun që të punësohet [...]
Marrëveshja kolektive në nivel të KEK-ut, dhënia e pagës jubilare në vazhdimësi e jo vetëm për periudhën 2015-2017, rivitalizimi Termocentralit Kosov [...]
Korporata Energjetike e Kosovës e ka denoncuar Kryetarin e Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi se përmes deklaratave publike dhe paralajmërimeve për pro [...]
Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi e ka denoncuar Korporatën Energjetike të Kosovës se nuk po i punëson banorët që jetojnë në afërsi ku prod [...]
Nebih Mehmeti që 35 vjet punon në termocentralin “Kosova B”, ku mbanë pozitën e kryepunëtorit. Ai po kërkon që KEK-u t’ia paguaj tri pagat jubilare [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj po synon që në mënyrë të jashtëligjshme të përmbushë premtimin për punësimin e 100 banorëve të Hadës dhe Shipitullës në [...]
Punëtorët e Korporatës Energjetike të Kosovës po protestojnë para objektit të Qeverisë së Kosovës për të kundërshtuar futjen e tyre në Ligjin për Paga [...]
Kundërshtimet për Ligjin e Pagave po vazhdojnë edhe pas miratimit të tij në Kuvend. Ndërkohë që Ligji për Pagat është dërguar për dekretim te presiden [...]
Punëtorët e Korporatës Energjetike të Kosovës do të protesojnë të enjten para objektit të Qeverisë së Kosovës për të kundërshtuar futjen e tyre në L [...]
Ditë më parë, punëtorët e tri ndërmarrjeve publike në Kosovë paralajmëruan protesta. Sindikalistët e KEK’ut, KOSTT’it dhe Telekomit kërkuan nga Minist [...]
ri Sindikata janë bërë bashkë në një letër, për të kërkuar interpretim ligjor se a janë edhe ata të përfshirë në Ligjin për Paga. Sindikata e Re Korpo [...]
Termocentralet e Kosovës do të ndalen nëse Korporata Energjetike e Kosovës do të futet në Ligjin për Paga. Kështu ka bërë të ditur për Arbresh.in [...]
20 mijë qytetarë kanë aplikuar për 100 vende pune të lira në Korporatën Energjetike të Kosovës. Ndër ta edhe banorë të Fshatit Shipitullë, të cilëve [...]
Drejtori i Korporatës Energjetike të Kosovës, është kërcënuar gjatë natës së sontme në Prishtinë. Burime të kallxo.com kanë thënë se Thaçi është [...]
Korporata Energjetike e Kosovës ka reaguar ndaj Kompanisë së Distribucionit dhe Shitjes së energjisë elektrike, KEDS/KESCO, duke thënë se kjo kompani [...]
Kompania e Sigurimit “Security Code” dhe kompania "Rojat e Nderit" janë përplasur rreth një tenderi për sigurimin e KEK'ut. Ka dyshime për korrupsion [...]
Arben Gjukaj ka dhënë dorëheqje nga pozita e drejtorit menaxhues të Korporatës Energjetike të Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai. “Dor [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj, ka zhvilluar sot një takim pune me Bordin e KEK-ut, menaxhmentin dhe anëtarët tjerë të Komisionit Teknik të Qeverisë, n [...]
Korporata Energjetike e Kosovës, (KEK) aktualisht është duke punuar me kapacitete të plota në prodhimin e energjisë elektrike, njofton komunikata e lë [...]
Nga muaji i kaluar vendit i janë kthyer reduktimet e ashpra të energjisë elektrike. Mjaftoi që të binte nga prodhimi një bllok i TC Kosova B, dhe të d [...]
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka nisur mëngjesin e ditës së pavarësisë, me vizitë në Termocentralet ‘Kosova A’ dhe ‘Kosova B’. Ai k [...]
Në kuadër të planit dhe dinamikës investive në tërë Kosovën Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji KEDS ka shtrirë një projekt të rë [...]
Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka kthyer në prodhim edhe “Bllokun A5” të Termocentralit “Kosova A”. “Aktualisht Korporata është duke operuar [...]
29 / 29 POSTS