Tag: KEDS

Sekretari i sindikatës së KEDS-it, Rashit Gashi, i është përgjigjur nënkryetarit të kësaj sindikate, Fehmi Pajazitit, pasi para pak dite tha se Gashi [...]
Sekretari i Sindikatës së punëtorëve të KEDS-it, Rashit Gashi përmes një reagimi nē" Facebook", ka bërë të ditur se kompania KEDS nuk është duke res [...]
Sindikata e punëtorëve të KEDS-it, shprehet të indinjuar për largimin nga puna të disa punëtorëve të kësaj kompanie. Nga kjo sindikatë kanë reagu [...]
Rashit Gashi të mërkurën mori rrugën si çdo ditë tjetër për të shkuar në punë, në KEDS, aty ku punon tash e 13 vjet. Por në hyrje të kësaj kompani [...]
Raporti i monitorimit i Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) për vitin 2018 ka konstatuar një mori shkeljesh nga kompania turke KEDS, me rastin [...]
Derisa banorët e fshatrave Sojevë, Dardani, Mirosalë, Zllatar, Bibaj dhe të Fshatit të Vjetër të Komunës së Ferizajt po vazhdojnë të përballen me mung [...]
Komisioni për të Drejtat e Njeriut dhe Barazi Gjinore ka diskutuar për peticionin e Federatës së Sindikatave të Pavarura ElektroKosova (FSPE) lidhur m [...]
Prokuroria Speciale shumë shpjet do të ftojë t’i intervistojë disa zyrtarë të lartë të shtetit lidhur me privatizimin e KEDS-it dhe katër hidrocentral [...]
Prokuroria Themelore e Pejës, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit A.B., për shkak të veprës penale “Përvetësimi [...]
Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP), ka lansuar raportin Pulsi Publik XV, ku është thënë se ka rënie e lehtë e kënaqshmërisë për punën [...]
Është protesta e dytë pas vendimit për largimin nga puna për ish-punëtorët e KEDS-it, ata sot dërguan kallëzim penal në Gjykatën Themelore në Prishtin [...]
Në disa lagje të Prishtinës janë regjistruar shkyçje të rrymës gjatë së hënës. E prej disa orësh, me mungesë të energjisë elektrike po përballet një t [...]
Sindikata e punëtorëve të Kompanisë për Distribuim dhe Furnizim me Energji Elektrike, (KEDS), ka ndarë për gazetaren e "EkonomiaSot", Albulena Avdiun, [...]
Gjykata Themelore në Prishtinë- Departamenti i Përgjithshëm ka gjobitur me 10 mijë euro Kompaninë Kosovare për Furnizim dhe Distribuim të Enegjisë Ele [...]
Që nga privatizimi i distribucionit, Kompania për Furnizim të Energjisë, KEDS, është thirrur në miliona euro investime në rrjet. Por, të gjitha këto [...]
“Nuk kemi pasë rrymë qe 5 orë”, “Veç te na janë ka e nalin rrymën”, “Nuk mundem me punu se nuk kam rrymë”, “Nuk ka rrymë në Suharekë”, “Fushë Kosova p [...]
Muajt e fundit ndërprerjet e energjisë janë ashpërsuar duke lënë kështu pa rrymë disa zona përfshirë edhe një pjesë të kryeqytetit.Ministri i Zhvillim [...]
Faqja zyrtare e Korporatës Energjetike KEDS në Facebook, është vërshuar nga qytetarët e vendit të zemëruar nga reduktimet me energji elektrike. Me [...]
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdri Lluka, ka reaguar pas problemeve me energji elektrike në disa komuna të vendit. Ai ka thënë se në Suharekë nuk [...]
Komuna e Suharekës tash e sa kohë është duke u përballur me ndërprerje të mëdha të energjisë elektrike. Duke e parë këtë gjendje të rënduar, krye [...]
Kompania për Furnizim me Energji Elektrike (KESCO) gjatë vitit 2017 ka dyfishuar fitimin, duke e krahasuar me një vit më herët. Në bazë të raportit t [...]
Kryetari i Junikut, Agron Kuçi ka reaguar ashpër, pas problemeve që kjo komunë po i ka me KEDS-in rreth furnizimit të rregullt me energji elektrike. [...]
Punëtorët e KEDS-it do t’i futën të martën grevës njëditore me kërkesën për rritje të pagave të tyre. Ata duke krahasuar me kushtet e punës në Korpora [...]
Federata e Sindikatave të Pavarura “ElektroKosova” sot në një konferencë për media kanë sqaruar se nesër prej orës 8.00 deri në orën 16:00, punëtorët [...]
Korporata Energjetike e Kosovës, (KEK) aktualisht është duke punuar me kapacitete të plota në prodhimin e energjisë elektrike, njofton komunikata e lë [...]
Qytetarët e Kosovës që gjenden në pjesën jugore të vendit, do të vazhdojnë të paguajnë energjinë elektrike për komunat në veri. Si problem kryesor në [...]
Nga muaji i kaluar vendit i janë kthyer reduktimet e ashpra të energjisë elektrike. Mjaftoi që të binte nga prodhimi një bllok i TC Kosova B, dhe të d [...]
Në një komunikatë për media, KEDS-i ka njoftuar se do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. KESCO është njoftuar nga KEK-u se në në orët e her [...]
Në kuadër të planit dhe dinamikës investive në tërë Kosovën Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji KEDS ka shtrirë një projekt të rë [...]
29 / 29 POSTS