Tag: Kadri Veseli

Partitë opozitare në vend po e kërkojnë dorëheqjen e kryeparlamentarit Kadri Veseli, pasi që emri i tij lakohet në një videoincizim, ku kërkohen 200 m [...]
Përmendja e emrit të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, nga të akuzuarit për fajde ka ngritur shqetësimin e organizatave të Shoqërisë Civile. Për [...]
Kryetar i Kuvendit, Kadri Veseli, e ka konfirmuar se tashmë ka udhëtuar në Lubjanë, por thotë se ai nuk do të vazhdojë për në Hagë, duke mohuar se ësh [...]
Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka kërkuar nga prokurorët që të ngrisin aktakuza për politikanë e profilit të lartë. Veseli në konferencën për drejt [...]
Nënkryetari i OVL- UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka paralajmëruar padi ndaj kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Haradinaj ka thënë se padinë do [...]
Në kohën e raportimeve për numrin e madh të kosovarëve që po largohen nga vendi, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se shteti nuk forcohet duk [...]
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar përfaqësuesit e Komisionit për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian, me të cilët ka diskutu [...]
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se letra e fundit nga SHBA-të duhet të mirret me seriozitet të plotë dhe duhet reflektim dinjito [...]
Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe i PDK-së, Kadri Veseli, ka përkujtuar ish-presidentin Ibrahim Rugova në 13-vjetorin e vdekjes se tij. “Sot, në 1 [...]
Kryeparlamentari Kadri Veseli, në emisionin Frontal të T7, ka folur rreth qëndrimit të opozitës në dialogun me Serbinë. Veseli thotë se është i gatshë [...]
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar sërish krerët institucional dhe përfaqësuesit e opozitës për t’u koordinuar për D [...]
Në prag të zgjedhjeve të brendshme në LDK, Isa Mustafa ka nisur sulmet ndaj Kadri Veselit dhe PDK’së. Njëjtë kishte vepruar edhe kur e kishte marrë pë [...]
ryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh kryetar i PDK-së, Kadri Veseli, ka folur për proceset e rëndësishme në të cilat ka kaluar dhe po kalon Kosova [...]
Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se dita në të cilën Kosova e formoi ushtrinë është ditë që brezat që vijnë do ta kujtojnë me krenari. “Secil [...]
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas mbledhjes së Kryesisë ka bërë me dije se koalicioni qeverisës nuk do të shantazhohet nga askush. [...]
Kreu i Kuvendit, njehe rit kryetar i PDK’së, Kadri Veseli, në fjalën e tij, ka provuar të vë paqe e unitet mes subjekteve politike. Tha se pajtohet me [...]
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) njëkohësisht kryetar i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se ai është kundër ndarjes së Kosovë [...]
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli në takimin e përbashkët me ministrin e Financave, Bedri Hamza dhe ministrin e Inovacioni [...]
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli gjatë kësaj të enjte ishte pjesë e ceremonisë së zhvarrosje së dëshmorëve të UÇK-së nga Zona e Drenicës. [...]
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha sot pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit se qytetarët e Kosovës do të lëvizin lirshëm në fund të kët [...]
Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, theksoi se duhet ta intensifikojnë agjendën që t’i përfundojnë pikakt e grumbulluara, sepse janë bërë diku 75 pikë q [...]
Deputetët dhe analistët politikë thonë se Kuvendi i Kosovës është degraduar në dy legjislaturat e fundit prejse në krye të këtij institucioni ka ardhu [...]
Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, thotë se Kosova mund të tregonte sukses sikur të votohej Demarkacioni sot kur delegacioni i lartë i BE’së qëndruan në P [...]
Kreu i PDK'së, Kadri Veseli, e ka quajtur lajm të mirë arritjen e aneks marrëveshjes për Demarkacionin. Sipas tij, me këtë merr fund izolimi i shte [...]
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se ekonomia e dijes dhe ajo digjitale janë çelësi i zhvillimit. “Ekonomia e dijes dhe ajo di [...]
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim kryeministrin e Republikës së Malit të Zi, Dushko Markoviq, me të cilin ka bis [...]
26 / 26 POSTS