Tag: Hekuran Murati

1 2 30 / 33 POSTS
Nën udhëheqjen e ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati është mbajtur sot takimi i radhës i Komisionit të Granteve, ku u diskut [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka deklaruar sot se Kosova po kalon në një situatë emergjente me pandeminë COVID-19, ku [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, dhe ai i Shëndetësisë, Arben Vitia, do të dalin sot në një konferencë për media. Konf [...]
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati pranoi zyrtarisht detyrën e ministrit Ministri në detyrë i Financave Agim Krasniqi. G [...]
Ka dështuar sërish ndryshimi i ligjit për Automjete, me të cilën do të hiqej homologimi i veturave. Me 32 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë absteni [...]
Hekuran Murati anëtari i Komisionit Hetimor Parlamentar për Privatizimin, ka thënë se privatizimi i fabrikës së "Tubave" në Ferizaj, iu është shitur [...]
Deputeti i Vetëvendosjes, Hekuran Murati,  ka akuzuar Qeverinë Hoti që nuk po i përkrah qytetarët dhe bizneset. Ai përmes një shkrimi në "Fac [...]
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga partia Lëvizja Vetëvendosje dhe kryetari i Komisionit për Buxhet dhe Transfere, Hekuran Murati, ka adresuar kritik [...]
Kuvendi i Kosovës sot (e premte) pritet ta shqyrtojë Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e pandemisë Covid-19 në territorin e Republikës së K [...]
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje i cili është edhe kryetar i Komisionit për Buxhet dhe Financa, Hekuran Murati ka thënë se qeveria ka proklamuar rimë [...]
Deputetët e Vetëvendosjes, Hekuran Murati dhe Mefail Bajqinovci, kanë siguruar mjetet shtesë për zjarrfikësit për rrezikshmërinë dhe angazhimin e tyr [...]
Komisioni për Buxhet dhe Transfere ka votuar kundër uljes së akcizës në lëngje nga 4.5 cent për litër në 0.5 cent për litër. Ministrja e Financave, H [...]
Qeveria e kaluar e udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti kishte miratuar Pakon Emergjente Fiskale për të mbështetur bizneset dhe individët të cilët [...]
Kryetari i Komisionit për Buxhet dhe Financa, Hekuran Murati pas mbledhjes së mbajtur sot tha se e kanë diskutuar raportin e RTK’së, ku është kërkuar [...]
Anëtari i Komisionit për Ekonomi Hekuran Murati nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se si grup parlamentarë do të iniciojnë themelimin e një [...]
Komisioni për Buxhet dhe Transfere ka mbajtur sot mbledhje në mënyrë elektronike, nga distanca, në të cilën janë shqyrtuar programi i shpenzimeve të [...]
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati ka thënë se më 14 prill në seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga Partia Demokratike e Kosovës, nu [...]
Deputeti i LVV-së, Hekuran Murati është përplasur në Kuvend të Kosovës sa i përket shpenzimeve të qeverisë aktuale dhe asaj të kaluar me shefin e opo [...]
Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se po të mbaheshin zgjedhjet këtë të diele, VV’ja do t’i merrte 50 deputetë, me [...]
Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati pas regjistrimit si deputet në Kuvend të Kosovës ka folur edhe për marrëveshjen VV – LDK, [...]
Hekuran Murati, deputeti i ardhshëm nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje ka reaguar pas mbylljes së IuteCredit dhe Monego-s nga ana e Bankës Qendrore t [...]
Deputeti i zgjedhur nga radhët e LVV-së, Hekuran Murati, i ka reaguar zyrtarit të LDK-së, Lumir Abdixhiku, i cili tha se nëse partia e Kurtit e ka pë [...]
Agjencia Kosovare e Konkurrencës ka paralajmëruar se do të dënojë kompanitë e naftës që operojnë në vend nëse brenda një periudhe një mujore nuk do t [...]
Deklarata e nënkryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, se zgjedhja e kryeministrit duhet të kalojë përmes zyrave të kësaj partie, [...]
Hekuran Murati nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se në takimet e zhvilluara me zyrtarë të LDK-së pas zgjedhjeve, janë diskutuar shumë tema dhe thotë [...]
Përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, gjatë debatit për politikat fiskale në RTK 1, ka thënë se për VV-në synim kryesor është rritja [...]
Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, përmes një statusi në rrjetin social "Facebook" ka porositur qytetarët që t [...]
Kandidati i VV’së për deputet Hekuran Murati, përmes një reagimi në Facebook ka reaguar ndaj deklaratës së kandidatit për kryeministër Ramush Haradin [...]
Pesëdhjetë e tetë milionë euro i ka kushtuar buxhetit të Kosovës mosrespektimi i kontratës nga Qeveria me kompaninë “Bechtel & Enka”, për ndërtimin e [...]
Qytetarët në Kosovë po e blejnë naftën me një çmim shumë më të shtrenjtë sesa ai që paguhet për hyrjen e saj në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur ekono [...]
1 2 30 / 33 POSTS