Tag: hashim thaci

1 2 3 5 30 / 121 POSTS
Presidenti Hashim Thaci, përmes një letre e ka njoftuar kryeministrin në detyrë Albin Kurtin, se do të ndërmarrë hapa të mëtutjeshëm për formimin e [...]
Një ditë pas konstituimit të Kuvendit, presidenti Hashim Thaçi ia kërkoi Vetëvendosjes emrin e mandatarit për kryeministër. Por ndryshe pati vepruar [...]
Me shumë akuza e kundërakuza u mbajt dje Komisioni Hetimor për shtetasit turq, ku u parapa të intervistohet presidenti Hashim Thaçi, por s’e tha asnjë [...]
Ka pesë muaj prej kur presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj nuk kanë zhvilluar takime sy më sy, të rëndomta për përfaqësues shtetë [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shpallur zgjedhjet për kryetarë të katër komunave në veri të Mitrovicës, që kishin dhënë dorëheqje pasi në Qeve [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbajtur një ligjëratë për situatën politike në Kosovë dhe rajon, për dialogun si dhe për perspektiven euroatlan [...]
Mbi 550 antena kishte vendosur PTK-ja në mbarë Kosovën. 300 prej tyre vlerësohet se janë të shpërndara në qytete e 250 në fshatra. Kostoja mujore q [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të Institutit Mbretëror për Marrëdhënie Ndërkombëtare “Chatham House” në Londër, ka mbajtur një ligjëratë [...]
Krusha e Madhe dhe Krusha e Vogël përkujtojnë sot të vrarët dhe të masakruarit nga forcat serbe, ku nuk janë kursyer as gratë, fëmijët dhe pleqtë. [...]
Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë kërkesën e presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, lidhur me një pretendim të tij rreth kompetencave [...]
Presidenti Thaçi në një intervistë për “Süddeutsche Zeitung” ka folur për luftën, intervenimin e NATO-s dhe për raportet e tij me presidentin serb 20 [...]
Ish shefi i protokollit dhe truproja i presidentit Ibrahim Rugova, Adnan Merovci, ka thënë se Hashim Thaçi kishte shprehur dëshirën për t’u bërë pjesë [...]
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci ka reaguar ndaj një interviste të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhënë muajin e kaluar, lidhur me [...]
Dhoma e Përfaqësuesve e Parlamentit britanik ka zhvilluar të martën në Londër një debat për marrëdhëniet e Britanisë së Madhe me Kosovën. Ky ishte de [...]
Presidenti Hashim Thaçi ka filluar të bëjë tërheqje taktike nga ideja e tij për shkëmbimin e territoreve mes Kosovës e Serbisë, por vazhdon të flasë p [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë të premten se presidenti Hashim Thaçi i ka bërë dëme të mëdha Kosovës, me përcaktimin e tij për t’i vënë kufijt [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, derisa ka folur në Samitin e Diasporës në Shqipëri, ku ka thënë se është kundër ndarjes e shkëmbimit të territorev [...]
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se është për korrigjim të kufijve me Serbinë, përmes të cilit Lugina e Preshevës do t’i bas [...]
Amerikanët që kanë ardhur që nga dita e djeshme në Kosovë dhe po qëndrojnë ende në vend, kanë mbajtur sot takim me Presidentin Hashim Thaçi dhe Ekipin [...]
​Të mërkurën mbrëma Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shkuar në shtëpinë e kryetarit të LDK’së, Isa Mustafa, për të biseduar rreth takimit që e k [...]
Kreu i shtetit Hashim Thaçi, ka vizituar të mërkurën vonë kreun e LDK-së, Isa Mustafa. Thaçi i ka shkuar në shtëpi Mustafës, i cili ka kohë që lëvi [...]
Sali Berisha ka deklaruar se projekti për shkëmbimin e territoreve mes Prishtinës dhe Beogradit është një projekt i Serbisë. Ish-kryeministri sulmoi [...]
Ka shënuar ngritje kënaqshmëria e qytetarëve për punën e kryetarit të Kuvendit dhe kryeministrin, ndërsa ka shënuar rënie të lehtë kënaqshmëria për pu [...]
Agdi Krasniqi dhe Agrush Kuqi të dënuar për vrasje, bashkë edhe me Liman Leci i dënuar për shkaktimin e një aksidenti u kishte vdekur një vajzë e vogë [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, më 2013 i kishte premtuar NATO-s se Forcat e Sigurisë së Kosovës nuk do të shkojnë në veri pa pajtimin e KFOR-it. [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se deri tash nuk ka parë asnjë dokument i cili do t’i vërtetonte marrëveshjen mes dy presidentëve për shkëmbim [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se duke u ballafaquar e konfrontuar me Perëndimin, Kosova do të mbetet e izoluar. Ai ka thënë se nëse nuk [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dikur një ndër udhëheqësit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i ka kërkuar falje ish-bashkëluftëtarit të tij, Gani [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar sot ambasadorin e SHBA-së, Philip S. Kosnett, aty është biseduar për tema të ndryshme e në veçanti për va [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se me problemet dhe çështjet e hapura që ekzistojnë ndërmjet tyre, Bashkimi Evropian nuk i pranon Kosovën [...]
1 2 3 5 30 / 121 POSTS