Tag: Haradinaj

1 2 3 4118 / 118 POSTS
Kryeministri Haradibnaj thotë se nuk do të dorëzohen deri në krishtlindje për të provuar që liberalizimi i vizave për Kosovën të hyjë në agjendën e Kë [...]
Hashim Thaçi e ka çuar përpara idenë e tij për rrëzimin e Ramush Haradinajt. Ka thënë se Qeveria udhëhequr prej tij e ka shkelur Kushtetutën kur ka [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj e ka atakuar edhe të enjten gatishmërinë e presidentit Hashim Thaçi për t’i negociuar me Serbinë kufijtë e Kosovës, por [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj sot ka mbajt ligjëratë para studentëve të Fakultetit Filozofik të Universitetit të Prishtinës. Haradinaj ka thënë se ës [...]
Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet sot për të shqyrtuar një kërkesë për seancë të jashtëzakonshme nga kryeministri, Ramush Haradinaj. N [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një tubim me të rinjtë e AAK-së në Bogë, ka deklaruar se pavarësisht marrëveshjes, Serbia po e pengon anët [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj e ka pyetur nënkryetarin e Kuvendit, Xhavit Halitin nëse është në gjumë, derisa ky i fundit po kryesonte seancën. " [...]
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në 17-vjetorin e sulmeve terroriste në SHBA ka përkujtuar viktimat. Haradinaj në një postim në rrjetin so [...]
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Prishtinë, Greg D [...]
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, në konferencën pas mbledhjes së Këshillit Ministror për Integrime Evropiane, tha se deri në fund të shtatorit [...]
Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, ka punësuar në BQK pa konkurs Vjosa Muçaj-Ademin, motrën e gruas së kryeministrit të Kosovës, [...]
Në muajin e dytë të lirisë, në korrik 1999, Ramush Haradinaj kishte dhënë një rrëfim të gjatë për luftën në rajonin e Dukagjinit, në një bashkëbisedim [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj po merr pjesë në konferencën e kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, nikoqir i së cilës është kryeministri shqiptar, E [...]
Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, ka fyer qytetarët të cilët po kritikojnë të parin e qeverisë, Ramush Haradinaj, në lidhje me rastin e fryrjes së li [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se nga e enjtja Albena Reshitaj do të udhëheqë Task-Forcën për Pastrimin e Kosovës, që fillon më [...]
Kreu i Qeverisë, Ramush Haradinaj, ka thënë të mos ndihet hisedar në rast se Kosovës i ndryshohen kufijtë nëpërmjet fazës përfundimtare të dialogut me [...]
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj e ka sulmuar ashpër prokurorin e dorëhequr Elez Blakaj. Ka thënë se ai ka ikur për mastër në SHBA dhe se nuk m [...]
Koordinatori nacional për reforma shtetërore, Besnik Tahiri, ka bërë me dije se në Samitin e Ballkanit Perëndimor që do të mbahet të hënën dhe të mart [...]
Krijimi i një protokolli të përhershëm dhe të qëndrueshëm të komunikimit ndërmjet institucioneve dhe ekipit të Kosovës në dialog, do të ishte veprim i [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se rasti i djeshëm në Prizren, ka qenë dështim i protokollit shtetëror. Ai këto komente i ka b [...]
Shndërrimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura të Kosovës, përmes ndryshimeve kushtetuese po duket i pamundur për shkak të refuzimi [...]
Në margjina të Konferencës për sigurinë globale, në Tiranë, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka zhvilluar takim bilateral m [...]
"Ftoj të gjithë, institucionet e BE-së, gjithë partnerët, KFOR-i, FSK-ja, Policia, Zjarrfikësit, njësitë rajonale dhe regjionale të pastrimit të mbetu [...]
Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria është e hapur për të gjitha propozimet që mund të shkojnë për shpëtimin e Telekomit të Kosovës nga [...]
Ka nisur sot në Sofje të Bullgarisë, Forumi Ekonomik i Vjenës, në të cilin Kosova po përfaqësohet nga Kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Hara [...]
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se në këtë jubile të Pavarësisë së Kosovës, jam i lumtur që sot u arrit aneks-marrëves [...]
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka dalë në mbrojtje të vendimit të tij për vendosjen e flamurit shtetëror në vend të flamurit kombëtar “Te Rr [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka bërë thirrje opozitës që të jetë e pa kompromis në rolin e tyre, duke shtuar se ata janë ndihmesë për q [...]
1 2 3 4118 / 118 POSTS