Tag: Haradinaj

1 2 3 4 90 / 118 POSTS
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se ka marr një kërkesë nga Partia Socialdemokrate për shkarkimin e ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikallo. Ha [...]
Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është zgjedhur kryeministër pas një koalicioni me PDK-në, AKR-në e NISMA-n, ka thënë se do ta diskutojë me par [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë orientim të ndërrimit të kufijve apo territoreve me [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka bërë homazhe në nderim të dëshmorëve dhe martirëve të Masakrës së Reçakut, e cila ndodhi më 15 janar [...]
Al Jazeera ka raportuar para pak minutash se kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, iu refuzua viza amerikane për shkak të taksës ndaj Sebrisë dhe [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Qeveria e Kosovës do ta pezullonte përkohësisht taksën, vetëm pas garancës ndërkombëtare, se [...]
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit Kombëtar për Zhvillim Ekonomik,me ç’rast ka theksuar se viti 2019 do t [...]
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka komentuar rreth grevës së paralajmëruar për nesër nga mësimdhënësit [...]
Ramush Haradinaj ka thënë se Lugina e Preshevës nuk do të bëhet pjesë e pazareve. Ka thënë se një temë e tillë nuk duhet të përfshihet në dialogun me [...]
Hetuesi policor i cili po hetonte rastin e zëvendësministrit të Ministrisë së Zhvillimit Rajonal nga radhët e AAK-së, Musa Cena, është degraduar nga p [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj e ka lënë të hapur mundësinë e shkarkimit të ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo. Shkarkimi i këtij ministri që vjen [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taks [...]
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka bërë homazhe te varri i Presidentit historik Ibrahim Rugova, ndërsa ka takuar edhe familjen e tij në këtë fi [...]
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, lidhur me koncept-dokumentin e lojërave të fatit ka deklaruar se ka marrë shumë kritika dhe se është sulmuar [...]
Deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë reaguar ndaj rritjes së numrit të këshilltarëve nga kryeministri Ramush Haradinaj, në 35 sosh. Shef [...]
Zyra e Kryeministrit do t’i rrisë edhe më shumë shpenzimet nga buxheti i shtetit. Kjo sepse ka vendosur të shtojë numrin e këshilltarëve politikë. [...]
Kryeministri i Kosovës ka takuar sot përfaqësues të Sindikatës së Bashkuar për Arsim, Shkencë e Kulturë, të kryesuar nga Rrahman Jashari. Gjatë tak [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme në këtë vit nuk është në interes të vendit. Ai ka thënë [...]
Në adresimin e fund vitit për media, kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për prioritetet e Qeverisë në vitin 2019. Ndër të tjera, ai u ndal edhe në [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një intervistë në RTV21. Kryeministri edhe këtë herë ka kërkuar që në procesin e dialogut me Se [...]
Këshilltari i presidentit të Kosovës, Bekim Çollaku ka folur për çështjen e korrigjimit të kufijve dhe raportet e Thaçit me kryeministrin Ramush Harad [...]
Me një minutë heshtje në nderim të policit të vrarë në detyrë, Izet Demaj, e kanë nisur mbledhjen e fundit të ekzekutivit për këtë vit. Ndër pikat [...]
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, i është drejtuar kryeministres serbe, Ana Brnabiq, duke thënë se përderisa Serbia vazhdon të veprojë kundër K [...]
Ka nisur takimi i Kosovës me BE-në në kuadër të Këshillit të Stabilizim-Asociimit (MSA), i cili po mbahet në Bruksel nga ora 13:00. Haradinaj do ta k [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj, para seancës së jashtëzakonshme për dialogun, në holl të Kuvendit tha se ka pajtim mes grupeve parlamentare të pozitës, [...]
Në kuadër të fillimit të Javës Kundër Korrupsionit, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka theksuar se mund të krenohemi me ligjet e reja, që, s [...]
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përshëndetur kryetarin e Partisë Socialdemokrate (PSD), Shpend Ahmeti për marrjen e rolit n [...]
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka reaguar së fundi duke thënë se pretendimet dhe deklaratat nga akterë të ndryshëm, se taksa 100 për qind nd [...]
Sektori i prodhimit në Kosovë është një nga forcat lëvizëse kryesore të zhvillimit ekonomik në vend, u tha në edicionin e parë të Konventës së Prodhue [...]
Kancelari austriak Sebastian Kurz sot në Vjenë organizoi një drekë pune për kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor. I pranishëm është edhe kr [...]
1 2 3 4 90 / 118 POSTS