Tag: Haradinaj

1 2 3 4 60 / 118 POSTS
Nga bastioni i tij, kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje direkte Presidentit Thaçi që të mos tentojë të mashtrojë popullin me “korrigjime t [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur përsëri për taksën që ka vendosur Kosova ndaj Serbisë. Ai ka treguar se kjo taksë nuk do të hiqet de [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj në një paraqitje para mediave ka akuzuar presidentin Hashim Thaçi se e ka orkestruar presionin diplomatik ndaj tij për h [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë të premten se presidenti Hashim Thaçi i ka bërë dëme të mëdha Kosovës, me përcaktimin e tij për t’i vënë kufijt [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar se takimi i sotëm me dy përfaqësuesit e administratës së Trump të cilët vijnë në Kosovë d [...]
Në konferencën për media, Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për gjendjen shëndetësore të liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili sot është [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se ka kërkuar ndërprerjen e menjëhershme të procedurave për ndërtimin e hidrocentraleve në [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sonte ka ripërsëritë qëndrimin e tij se taksa ndaj produkteve të Serbisë nuk hiqet, pa një kontrate garantues [...]
Ka përfunduar takimi në mes krerëve të shtetit dhe Ekipit Negociator. I pari që foli pas këtij takimi, ishte kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përsëritur qëndrimin e tij se Kosova do ta heqë taksën ndaj Serbisë vetëm kur të marrë garanci për ma [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar letrën që komandanti i FSK’së ia ka dërguar presidentit Thaçi rreth anulimit të vizitës së gjeneralit ameri [...]
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar sot me familjet e dëshmorëve të komunës së Deçanit. Në këtë takim Haradinaj ka folur rreth çësht [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj shprehet i bindur se taksa 100 për qind ndaj produkteve me prejardhje serbe dhe boshnjake nuk do të hiqet. Partnerëve [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se vlerësimi i Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Antonio Guteres, se problemi [...]
"Deklarata e zëdhënëses së Komisionit Europian, Maja Kocijançiç, dhënë mediave serbe, se Trepça duhet të jetë pjesë e dialogut është qëndrim i paprese [...]
Pas darkës së mbrëmshme në shtëpinë e të parit të vendit, Kryeministri Ramush Haradinaj sot është takuar në zyrën e tij me Presidentin Thaçi. Përmes [...]
Me diskurs të ndryshëm rreth taksës ndaj importeve të Serbisë kanë folur të premten dy aleatët më të mëdhenj politikë që në mandatin e shkuar ishin në [...]
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se nga bashkësia ndërkombëtare është kërkuar që Kosova të jep diçka, nëse Serbia e njeh shtetin e Ko [...]
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, sërish theksoi se taksa 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja dhe Hercegovina do të qëndrojë deri në njohj [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj, i pyetur nëse qëndrimi i tij i shprehur në letrën dërguar shteteve anëtare të QUINT-it, po i prish raportet me ndërkomb [...]
Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri nëpërmjet një shkrimi në Facebook thotë se kryeministri Ramush Haradinaj po braktiset nga i pari i PDK’së Kadri Vese [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë për agjencinë e lajmeve “AFP” se një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë është e mundshme gjatë kët [...]
Kreut të shtetit, Hashim Thaçi,  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar një status të çuditshëm, duke shkruar me figura letrare për shkrirje [...]
Pajtimi ndërmjet shqiptarëve dhe serbëve përmes një marrëveshje historike po shihet me skepticizëm, edhe pse dialogu Kosovë- Serbi i nisur në viti [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj ka zgjedhur që djalit të tij Trimit t'ia festojë ditëlindjen në ndërtesën e Qeverisë. Djali i kryeministrit së bash [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për grevën në shëndetësi, gjatë një takimi që ka pasur në Mitrovicë me strukturat e Aleancës pë [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj, tha se ka besim në Shtete e Bashkuara të Amerikës (ShBA) dhe se ky besim nuk do të zbehet edhe nëse i japin ose i refuz [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas deklaratave të presidentit të Rusisë, Vladimir Putin. Pesidenti rus, Vladimir Putin në nj [...]
Këshilli për Mbrojtjen të Drejtave dhe Lirive të Njeriut dyshon se heqja eventuale e taksës 100 përqind ndaj mallrave serbe, mund të ketë lidhje me [...]
Në fokus i kemi dhe kemi trajtuar kërkesat për zhvillimin e qyteteve tona, veçmas të kryeqytetit, siç është Ligji për Kryeqytetin, Pallatin e Rinisë, [...]
1 2 3 4 60 / 118 POSTS