Tag: Glauk Konjufca

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, ka kërkuar që të shtyhet për vitin e ardhshëm anëtarësimi i Kosovës në organizatën në Interpol, raporto [...]
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, priti sot në takim Susanne Schütz, drejtoreshë për Evropën Jug-Lindore, Turqi dhe shtet [...]
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka uruar të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës, me rastin e festës së Vitit të Ri. “Të gjith [...]
Glauk Konjufca, kryetar i ri i Kuvendit, në fjalimin e tij të parë pas marrjes së këtij posti, ka premtuar se si kryesi e re e Kuvendit do të kryejnë [...]
Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nisur trajtimin e kallëzimit penal që kreu i VV’së Albin Kurti dhe Glauk Konjufca kishin bërë kundrejt president [...]
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka folur rreth mundësisë së përfshirjes së Listës Serbe në qeverinë e re. Ai ka thënë se nuk [...]
Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, gjatë protestës së organizuar para zyrës së Prokurorisë të Shtetit, ka thënë se q [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, i është përgjigjur reagimeve të autoriteteve në Serbi, pasi Lista Srpska nuk arriti të ce [...]
Deputeti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, e ka quajtur ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re”, si projektin më të kriminalizuar ndonjëherë në Kosovë [...]
A ishte Glauk Konjufca pjesë e SHIK’ut me pagë 150 marka? A ka pasur raporte me Fadil Lepajen? Si mund të ketë hyrë në arkivat e SHIK’ut Dardan Molliq [...]
Dardan Molliqaj në fjalën e tij në Kuvendin e Kosovës, ka prezantuar fakte përmes të cilave pretendon se Glauk Konjufca ka punuar në SHIK gjatë periud [...]
Lëvizja Vetëvendosje sot gjatë ditës është regjistruar edhe në Shqipëri. Në bordin e kësaj partie anëtarët janë të gjithë nënshtetas të Shqipërisë ndë [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka parashikuar koalicionin e ardhshëm qeverisës të vendit. Konjufca ka thënë n [...]
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se është penduar që ka hedhur gaz lotsjellës në Kuvend. Duke injoruar me vendimin e Gjyka [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka kritikuar qeverinë Haradinaj për ndarjen e mjeteve financiare nga rezervat shtetërore. [...]
Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka dorëzuar padi për shpifje ndaj deputetit të Partisë Socialdemokrate, Darda [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se partia e tij nuk do ta votojë nesër Projektligjin për Buxhetin 2019. [...]
Përfshirja e Partisë Socialdemokrate (PSD) në ekipin shtetëror të dialogut me Serbinë nuk i ka pëlqyer aspak Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizj [...]
Shefi i grupit parlamentar të lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka kërkuar që ndaj presidentit vendit, Hashim Thaçi të lëshohet fletëarrest pasi q [...]
Shefi i grupit Parlamentar të lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca në një konferencë për media ka folur rreth takimit Thaçi-Vuciq i fili pritët të mb [...]
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka folur për dështimin e miratimit të një rezolute të propozuar nga [...]
Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka komentuar përplasjen e tij me ish-bashkëpartiakun e tij, shefin e deputetëve të Vetëvendosjes, Glauk Konjufcën. [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca dhe deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj kanë debatuar  ashpër në Kuvend kur po diskutohej s [...]
Shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, tha se kryeministri e ka keqkuptuar rolin e tij. Sipas tij,  kryeministri po ikë përgj [...]
Deputeti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka thënë se përplasjet në këtë parti mes tash kryetarit Albin Kurti dhe ish-sekretarit organizativ Dardan Mo [...]
25 / 25 POSTS