Tag: Fatmir Limaj

Zëvendëskryeministri në detyrë, Fatmir Limaj, është kampion në Qeveri për shpenzime nga kredit kartela, nëpërmjet së cilës ka qasje në fondet publike [...]
Në ekipin që do ta përfaqësojë Kosovën në Samitin e Parisit do të ftohen vetëm për “dekor” bashkëdrejtuesit e Delegacionit shtetëror për negociatat m [...]
Taksa ndaj mallrave serbe është kryefjala e artikulimit politik në Kosovë. Ndërkombëtarët vijojnë të shtojnë presionin ndaj Prishtinës për ta detyruar [...]
Me diskurs të ndryshëm rreth taksës ndaj importeve të Serbisë kanë folur të premten dy aleatët më të mëdhenj politikë që në mandatin e shkuar ishin në [...]
Kryetari i Nismës Socialdemokrate njëherësh zëvendëskryeministër në qeverinë e Kosovës, Fatmir Limaj, ka përkujtuar ish presidentin e Kosovës, Ibrahim [...]
Sipas bashkëkryesuesit të Ekipit Negociator për dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj, ndarja e Kosovës apo shkëmbimi i territoreve nuk është opsion në tr [...]
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj u ka bërë thirrje të gjithë atyre që marrin ftesë nga Gjykata Speciale, të përgjigjen, dhe të kryejnë obl [...]
Lideri i Nismës Socialdemokrate dhe zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka thënë se 2018-a ka qenë vit i vështirë për shtetin e Kosovës, ndonëse vendi k [...]
Ka nisur takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, me dy bashkëkryesuesit e ekipit negociator në bisedime me Serbinë, Fatmir Limajn dhe Shpend Ah [...]
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, i mandatuar nga Kuvendi i Kosovës për të drejtuar delegacionin shtetëror për bisedimet me Serbinë ka thë [...]
Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, së bashku me ministrin e Tregtisë, Endrit Shalën dhe shefin e klubit të prodhimit, Astrit Panxha, kanë vizituar k [...]
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, në një takim me të rinjtë e Vushtrrisë dhe të Mitrovicës, ia ka porositur ata që t’iu drejtohen qendr [...]
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka vazhduar turin e takimeve me të rinjtë. Limaj të hënën përveç të rinjve në Shtime ka takuar edhe t [...]
Derisa në Kosovë papunësia vazhdon të jetë shumë e lartë, në komunën e Ferizajt, janë afro 500 vende të lira të punës. Kështu ka thënë kryetari i [...]
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se seanca e Kuvendit për dialogun duhet ta kthej në normalitet institucional çështjen e procesi [...]
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se zgjedhjet e parakohshme mund të ndodhin, mirëpo vetëm atëherë kur është në interes të Kosovë [...]
Lideri i NISMA's Socialdemokrate, Fatmir Limaj po beson se me miratimin në Parlament të Rezolutës për Dialogun mbyllet përfundimisht mundësia që dikus [...]
Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj, i cili së fundi është propozuar nga Qeveria si kryesues i ekipit negociator në dialogun me Serbinë, ka th [...]
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall. Limaj, i cili është emër [...]
Marrëveshja për demarkacion me Malin e Zi, pritet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës shumë shpejt. Marrëveshjes se 25 gushtit të vitit 2015 do t’ [...]
Vizita në Prishtinë e kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq, duket se ka dhënë rezultatet e para.Kosova dhe Mali i Zi janë pajtuar që, në pari [...]
Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka thënë se çështja e demarkacionit po shkon në rrugën e duhur dhe se kjo çështje përfundimisht do të jetë e mbyllur [...]
22 / 22 POSTS