Tag: Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është shprehur i hapur në lidhje me ndryshimet e vijës kufitare mes Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë për [...]
Ballkani ndodhet aktualisht në një udhëkryq dhe rruga për të dalë në drejtimin e duhur, do të definohet vetëm kur të ketë një marrëveshje finale mes K [...]
Kryeministri Edi Rama hapi të premten në Berlin, një ekspozitë personale në galerinë Carlier/Gebauer, ku ndryshe nga herët e tjera që kishte ekspo [...]
Pasi ja zhvleftësoi me shpejtësi edhe ato vlera dhe pikë që mund të kishte “djaloshi Caka nga Kosova”, duke e trajtuar si një fëmijë të marrë përdore [...]
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar kryeministrin Edi Rama, për postin e ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme. Kandi [...]
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur para protestuesve të shumtë të mbledhur para godinës së Kryeministrisë në Tiranë. “Sot jemi mbled [...]
1.5 miliard euro kanë qenë të ardhurat nga turizmi në vitin 2017, ndërsa Shqipëria u vizitua nga 5 milionë turistë. Kështu deklaroi të martën Kryem [...]
Në një Intervistë për mediat shqiptare, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka sqaruar deklaratën e bërë prej tij në ditën e Pavarësisë së Kosovës për [...]
Komisioni Europian ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Edi Rama në Kuvendin e Kosovës. Gjatë një fjalimi, Edi Rama tha se Shqipëria e Kosova [...]
Deklarata e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama se Shqipëria e Kosova do të kenë politikë të jashtme e kryetar të përbashkët, është e drejtuar kundër [...]
Shefi i grupit parlamentar nga Lidhja Demokratike e Kosovëa, Avdullah Hoti, ka thënë se propozimi i kryeministrit të Shqipërisë  Edi Rama për një pres [...]
Kreu i opozitës shqiptare, Lulzim Basha reagoi në lidhje me deklaratat e bëra nga kryeministri Edi Rama në Kosovë. Bashaka shkruar se turpi i shqip [...]
Kryeministrat Edi Rama e Ramush Haradinaj po ‘përplasin’ gotat në shtëpinë e këtij të fundit . Këtë e ka bërë të ditur  kryeministri Rama përmes një f [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj ka goditur homologun nga Shqipëria Edi Rama. Ky i fundit tha sonte se ishte Haradinaj ai i cili shpiku çështjen e demark [...]
14 / 14 POSTS