Tag: Astrit Dehari

Avokati Tomë Gashi ka dorëzuar sot në Prokurorinë Speciale kërkesën për hetimin e vdekjes së Naser Makollit, i cili kishte qëndruar në një qeli me ak [...]
Vajza e Astrit Deharit, Arsa sot feston ditëlindjen. Me këtë rast, kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka dërguar asaj një ëmbëlsirë. Kështu ka bë [...]
14 persona janë intervistuar deri tani nga Prokuroria Speciale e Policia, për rastin e vdekjes së Astrit Deharit. Këtë të enjte, në pyetje është m [...]
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, e ka konsideruar tronditës lajmin për arratisjen e shokut të qelisë së Astrit Deharit, Adonis Gas [...]
Drejtori i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Nehat Thaçi, i ftuar në emisionin FRONTAL të T7, ka thënë se është jashtëzakonisht i shqetësuar për rasti [...]
Publicisti Bardhyl Mahmuti iu është kundërpërgjigjur mjekut që ka kryer raportin e autopsisë për rastin e Astrit Deharit, duke i kujtuar të njëjtit e [...]
Familja Dehari kërkon që për hetimet e rastit të vdekjes së Astrit Deharit, të ftohet edhe Instituti i Mjekësisë Ligjore në Lozanë, i cili kreu ekspe [...]
Publicisti Bardhyl Mahmuti në vazhdën e shkrimeve për rastin e Astrit Deharit, aktivisitit të Vetëvendosjes që vdiq tre vite më parë në qendrën e par [...]
Publicisti Bardhyl Mahmuti ka prezantuar disa dëshmi për rastin e vdekjes së Astrit Dehari, nga ku thotë se ekspertiza zvicerane për këtë rast e zhve [...]
Në trevjetorin e vdekjes së aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje Astrit Dehari, sot në selinë e kësaj partie është bërë dhurim vullnetar i gjakut. [...]
Shteti i Kosovës nuk kishte kërkuar nga misioni i Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit në Kosovë, EULEX, që t’i ndihmojë në zbardhjen e rrethanave [...]
Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi, ka reaguar pas vendimit që lënda për rastin Dehari të kalojë në Prokurorinë Speciale të Kosovës. Gashi ka s [...]
Hetimet për rastin e rrethanave të vdekjes së ish-anëtarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit, që nga sot do t’i zhvillojë Prokuroria Speciale [...]
Babai i Astrit Deharit, Avni Dehari, e ka shkruar një fjali emocionuese për djalin e tyre, në emër të tij, të bashkëshortes së tij, Xhemiles dhe të g [...]
Babai i Astritit, Avni Dehari, adresuar të pranishmëve ka thënë se që nga 5 nëntori i 2016-ës, deri pak ditë më parë, organet shtetërore, përfaq [...]
Avokati Tomë Gashi ka publikuar raportin në gjuhën origjinale të ekspertizës së mjekëve zviceranë për rastin Dehari. Në këtë raport është treguar [...]
Sot mbahet një aktivitet simbolik në përkujtim të ish-anëtarit të Lëvizjes Vetëvendosje Astrit Dehari. Grupi organizativ i mbrëmjes përkujtimore “ [...]
Besim Latifaj, ekspert i pavarur që u mor me raportin për vdekjen e Astrit Deharit bashkë me Besim Ymajn, thotë se qe i rrezikuar prej faktit se u mo [...]
Përkthyesi i ekspertizës së autoriteteve zvicerane, Ismail Ismaili ka drejtuar akuza në drejtim të Prokurorisë Themelore të Prizrenit për joseriozite [...]
Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti ka reaguar pas publikimit të ekspertizës zvicerane për rastin e Astrit Deharit. Kurti ka shkruar në Facebook se p [...]
Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) përmes një komunikate për media ka thënë se i konsideron serioze të gjeturat e Institutit të Mjekësisë [...]
Ehat Miftaraj nga Instituti  i Kosovës për Drejtësi ka reaguar ndaj deklaratës së kryeprokurorit të shtetit, Aleksander Lumezi, se për zbardhjen e ra [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas publikimit të raportit të na ana e Institutit Zvicran. Nga LVV deklarojnë se Astrit Dehari është vrarë për shkak [...]
Pas publikimit të rezultateve të ardhura nga Zvicra për rastin e vdekjes së Astrit Deharit në qendrën e paraburgimit në Prizren, kanë reaguar tashmë [...]
Familja e Astrit Deharit, tashmë kanë pranuar raportin zviceran lidhur me vdekjen e të birit. Sipas konkluzioneve të para, sipas babait të Deharit, b [...]
Prokuroria Themelore e Prizrenit ka njoftuar se raporti 58 faqe i ekspertizës së Institutit të Mjekësisë Ligjore në Lozanë të Zvicrës për rastin e As [...]
Familja Dehari dhe avokati Tomë Gashi kanë arritur në Prokurorinë Themelore në Prizren ku do ta marrin raportin e ekspertizës së kryer për Astri [...]
Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate ka kërkuar nga Prokuroria e Shtetit që sa më shpejtë të i dorëzohet familjes së Astrit Deharit, ekspertiza [...]
28 / 28 POSTS