Tag: Aksident

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Denjë të komunës së Rahovecit, ku dy persona kanë marrë lëndime trupore. Njëri p [...]
Mbrëmë ka ndodhur një aksident me fatalitet me ç’rastë ka humbur jetën një person dhe dy të tjerë kanë marr lëndime të rënda trupore. Sipas polici [...]
Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur para pak çastesh në fshatin Lluzhan të Podujevës. Siç shihet nga fotot në këtë aksident kanë qenë të përfs [...]
Sot rreth orës 01:35 të mëngjesit, në rrugën Ferizaj-Lipjan ka humbur jetën një 21 vjeçare, derisa pesë persona të tjerë kanë marrë lëndime trupore. [...]
Një person ka vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur sot në rrugën Malishevë-Rahovec. Deri te aksidenti dyshohet të ketë ardhur si [...]
Një aksident i rëndë ka ndodhur të premten në fshatin Korenicë të Gjakovës. Në këtë aksident kanë humbur jetën dy persona dhe janë lënduar gjashtë të [...]
Vetëm në vitin 2019 janë shënuar 23 raste të humbjes së jetës së qytetarëve në komunikacion. Kurse, janë më shumë se 1600 persona të cilët janë lëndua [...]
Një aksident me fatalitet ka ndodhur mëngjesin e sotëm në magjistralen Gjilan-Ferizaj, konkretisht në dalje të fshatit Partesh. Nga ky aksident jetën [...]
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës nëpërmjet një komunikate për media u ka bërë apel qytetarëve që të kenë kujdes gjatë vozitjes der [...]
Rreth orës 12:15 në rrugën Pejë-Istog, në dalje të fshatit Vitomiricë, ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet. Nga ky aksident ka vdekur N.R, 63 [...]
Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka shkuar të vendin e ngjarjes ku kandodhur aksidenti në Duhël, të vdekur nga ky aksident kanë mbetu [...]
Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh të pandehurit [...]
Dy aksidente kanë përfunduar me fatalitet gjatë ditës së djeshme në Kosovë. Njëri aksident ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, konkretisht n [...]
Aksidentet rrugore vrasin një person çdo 24 sekonda. Numri i viktimave çdo vit është rritur me rreth 100,000 në vetëm tre vjet. Sipas këtij ra [...]
Mbi 90 për qind e rasteve të vdekjeve në komunikacion kanë si shkaktar mospërdorimin e rripit të sigurisë, tha drejtori i Institutit të Mjeksisë Ligjo [...]
I madh ka qenë numri i aksidenteve në trafik përgjatë dy viteve të fundit. Kësisoj edhe shumë persona humbën jetën. Por nëse krahasohen periudhat koho [...]
Magjistralja Prishtinë – Pejë rreth 3 orë ka mbetur e bllokuar si pasojë e një aksidenti rrugor që ka ndodhur në mes të një veture të KFOR-it dhe një [...]
17 / 17 POSTS