Spektakël me flamuj e parashutistë mbi qiellin e Prishtinës

Spektakël me flamuj e parashutistë mbi qiellin e Prishtinës

Në kuadër të aktiviteteve festive, nesër mbi qiellin e Prishtinës do të fluturojnë parashutistë kosovarë me flamuj të Kosovës.
Federata Aeronautike e Kosovës, me parashutistët e saj, nesër do të performojë mbi qiellin e Prishtinës për dhjetëvjetorin e pavarësisë.

Ky fluturim i tyre mësohet se po bëhet me kërkesë të Këshillit Organizativ për Shënimin e Dhjetëvjetorit të Pavarësisë.

Fluturimin e nesërm të tyre e ka konfirmuar edhe Adil Behramaj nga Këshilli Organizativ.

“Po, nesër nga ora 12:00 – 13:00, parashutistët e Federatës Aeronautike pritet të fluturojnë mbi Prishtinë, konkretisht mbi zonën e gjerë të qendrës së kryeqytetit. Lejen nga KFOR-i e kanë siguruar dhe parashikimi i motit për nesër është i pranueshëm, prandaj besojmë që edhe fluturimi i tyre do të realizohet”, ka thënë Behramaj për Gazetën Express.

Gjithashtu, Behramaj ka thënë se nesër do të vazhdojnë edhe dekorimet e mbetura, derisa Komiteti Olimpik i Kosovës, në sheshin “Edit Durham” – amfiteatrin e hapur te hoteli “Grand”, do ta bëjë edhe hapjen e Festivalit Olimpik PyongChang 2018, ku do të hapet edhe fusha sintetike për patinazh, hokej dhe karlling, të cilat janë sporte të reja në Kosovë. /Gazeta Express/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0