Shtatë të vdekur nga tërmeti në Shqipëri, mbi 300 të lënduar

Shtatë të vdekur nga tërmeti në Shqipëri, mbi 300 të lënduar

Tërmeti i fuqishëm i cili goditi Shqipërinë ka shkaktuar edhe viktima.

Deri më tani zyrtarisht janë konfirmuar shtatë persona të vdekur nga tërmeti, porse dyshohet edhe për një viktimë tjetër.

Ndërkohë më shumë se 320 persona kanë marrë plagë më të lehta dhe janë duke u mjekuar në spital.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0