Selimi: Krenar të jesh vetëvendosës

Selimi: Krenar të jesh vetëvendosës

Rexhep Selimi për herë të katërt me radhë do të jetë përfaqësues i vullnetit të qytetarëve në Kuvendin e Kosovës.

Sot edhe zyrtarisht KQZ ka shpallur rezultatet përfundimtare dhe tani edhe dihet se kush do të jenë deputetët më të rinjë.

Rexhep Selimi nga Vetëvendosje ka marrë mbi 15 mijë vota dhe ka qenë kandidati i nëntë më i votuar nga radhët e VV’së.

Ai ka falënderuar qytetarët që e kanë votuar duke shtuar se është krenar.

“Urime ekipit të fitores! 220811 herë FALEMINDERIT qytetarëve të këtij vendi”, ka shkruar ai.

“Krenar të jesh vetëvendosës”, ka shtuar ai.

Ndryshe, Vetëvendosje është partia më e votuar e këtyre zgjedhjeve me mbi 220 mijë vota dhe do të ketë 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: